Connect with us

Espor

Yanlışlıkla teslim olan Galatasaray Esports’un cezası belli oldu

Galatasaray Esports’un VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split’te aldığı ceza belli oldu.

Yanlışlıkla teslim olan Galatasaray Esports cezası belli oldu

16 Mayıs Pazartesi günü VRL 2022 Türkiye: Birlik 2. Split 2. Hafta karşılaşmaları kapsamında Fire Flux Esports ile karşılaşan Galatasaray Esports, serinin ikinci haritasında taktik mola almaya çalışırken yanlışlıkla teslim olmuştu.

Bu hatalı adamın ardından canlı yayına ara verilirken, karşılaşmanın lobisi tekrardan kurularak maç teslim olunmadan önceki haline döndürülmüştü. Olayın üzerinden yaklaşık bir günün geçmesinin ardından lig yönetiminin bu olay hakkında aldığı karar belli oldu.

Galatasaray Esports bir harita yasağı hakkını kaybetti

VALORANT Regional League TR: Birlik x Coca-Cola’nın resmi Twitter hesabı üzerinden 17 Mayıs Salı günü saat 19.00 sularında yapılan resmi açıklamaya göre Galatasaray Esports, bir sonraki resmi Coca-Cola Birlik Split 2 maçı için harita yasaklaması sırasında bir adet harita yasağı hakkını kaybetti.

Lig yönetimi aldığı bu kararı VALORANT Küresel Rekabet Politikası’nda “Tüm Takımlar ve Takım Üyeleri, her zaman en yüksek dürüstlük ve sportmenlik standartlarına uymalıdır.” şeklinde yer alan 7.1.2. sayılı kurala dayandırıyor.

Yayınlanan açıklamada bu durumun tanımlanması haricinde alınan karar hakkında “Galatasaray Esports, bir sonraki resmi Coca-Cola Birlik Split 2 maçı için, harita yasaklaması sırasında, ekip üyelerinin her zaman uyması gereken yüksek standartları ihlal etmesi nedeniyle bir adet harita yasağı hakkını kaybetmiştir.” ve “Takım üyeleri, diğer rakiplerle etkileşimlerinde VALORANT Küresel Rekabet Politikası’nda belirtildiği gibi profesyonel ve sportmen davranmalıdır.” ifadeleri yer aldı.


İlginizi Çekebilir:

Berke “Vlad” Kantürk’ün BBL Esports’tan sonraki takımı belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor