Connect with us

Espor

Bir çok ünlü yayıncının bünyesinde bulunduğu yayın platformu Mixer kapatıldı!

Shroud ve Ninja gibi isimlerin kullandığı Mixer yayın platformu kapatıldı!

mixer facebook gaming

Shroud, Ninja gibi yayıncıların bünyesinde bulunduğu Mixer isimli yayın platformu, an itibariyle kapatıldığını açıkladı!

22 Haziran itibariyle kapanan yayın platformu, bünyesinde bulunan partner yayıncılara Facebook Gaming‘e geçmeleri için fırsat tanıdığını da duyurdu. Bugün alınan kararın sebebi platformun YouTube Gaming, Twitch ve Facebook Gaming gibi platformlarla yarışamıyor olması gibi duruyor.

Microsoft Gaming‘in yetkililerinden Phil Spencer‘ın yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Diğer platformlara göre çok geriden geldik. Aylık izlenme hedeflerimizi tutturamadık. Fakat topluluğumuz eminim ki Facebook Gaming’in her türlü kolaylığından yararlanacaktır.”

Bu geceden itibaren Mixer, Facebook ile partnerliğine başlayacak. Yayıncıların da yavaş yavaş bu platformda yayınlar açtığını göreceğiz. Ayrıca yine bu geceden itibaren tüm Mixer uygulamaları ve siteleri sizi Facebook Gaming’e yönlendirecek. Mixer platformunda partner olan yayıncılar, Facebook’ta da partnerliklerine devam edecekler.

“Yayın yapmak için nereyi seçerseniz seçin, dünya sizin gibi içerik üreticileri ile daha güzel bir yer. Mixer’in kapanışının ardından sizleri Facebook Gaming’e davet ediyoruz!”

Yayın platformunun kapanması üzücü bir durum olsa da kafalardaki asıl soru işaretleri Shroud ve Ninja gibi kitleleri inanılmaz büyük olan bu iki yayıncının hangi platforma geçeceği. Acaba Facebook Gaming’in kendilerine sunacağı büyük teklifler olacak mı yoksa eski platformları olan Twitch üzerinden mi devam edecekler?

Bu partnerlik ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz!


Deneyimli ormancı Furkan “Stomaged” Güngör askere gidiyor!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor