Connect with us

Espor

Ninja sadece Fortnite yayınları ile ayda 250 bin dolardan fazla kazanacak

Fortnite oyuncularının yakından tanıdığı yayıncı Tyler “Ninja” Blevins‘in yükselişi herkesi kendine hayran bırakıyor. Eskiden profesyonel olarak Halo ve Playerunknown’s Battlegrounds oynayan Ninja, son zamanlarda hayatına tam zamanlı yayıncılık yapıyor ve Fortnite oynuyor.

Şimdi ise ünlü yayıncı 100,000 aboneyi geçerek gündeme oturdu. Ninja, kısa bir süre önce yani 22 Şubat’ta 50.000 aboneye ulaştı. Bu sayıyı ikiye katlamasına yardımcı olan en önemli etken, uzun ve istikrarlı Fortnite: Battle Royale yayınları oluyor.

Ninja’nın sadece abonelerinden aldığı gelir dudak uçuklatıyor

Twitch’in sunduğu 5 dolarlık aboneliğin yarısını (diğer 9.99 ve 24.99 dolarlık türlerin de) elde eden yayıncı, gittikçe büyüyen 100.000 abonesi ile ayda 250.000 dolardan daha az kazanmayacak. Bu oranla Ninja, yalnızca kendi abone sayısı ile birlikte 12 aylık dönemde 3 milyon doları kolayca kazanabilir.

Ancak büyük sayılardaki aboneler ve bir aydan sonra otomatik olarak yenilenmeyen Twitch Prime aboneleri sayesinde abone sayısının daha düşük bir noktaya gelmesi muhtemel. Ne olursa olsun, bu tür bir büyüme Twitch’in daha önce hiç görmediği bir şey.

En fazla Twitch abonesine sahip Türk: Cantuğ “Unlost” Özsoy

Ülkemizde ise Twitch’te en çok aboneye sahip Türk yayıncı Cantuğ “Unlost” Özsoy oluyor. Geçtiğimiz kasım ayındaki bir 24 saatlik yayın yapan Unlost, aynı zamanda 4000 abone ile büyük bir başarıya ulaşmıştı.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor