Connect with us

LoL

Yaz Mevsimi’nin En İyi Beşi Seçildi

Riot Games

2017 Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nin en iyi beşi belli oldu. Kendi rollerinde mevsime damgasını vuran oyuncular ufak farklarla birbirlerini geçerek mevsim ödüllerinin sahibi oldular.

Mevsim boyunca en az 12 maça çıkan oyuncuların aday olduğu listede rollerinde en iyi performansı gösteren oyuncular ilk beşi oluşturdu. Oylamalar, Şampiyonluk Ligi yayın ekibinden isimler (%30), ligdeki takımların koçları (%30), oyuncuların ortak kararı (%15) ve izleyici oylarıyla (%15) belirlendi.

Üst Koridor: Berke “Thaldrin” Demir

1907 Fenerbahçe kadrosunun kurulduğu günden bu yana en önemli ismi olan Thaldrin, yaz mevsimi boyunca takımı sırtlayan isim oldu. Sergilediği istikrarlı performans ve güven veren oyunla tam bir lider görevi gördü. Ayrıca dört CREW’lü oyuncunun arasına girerek çaldığı baronla mevsime damgasını vurdu.

Ormancı: Tae-Wan “Wisdom” Kim

LCK ve EU LCS liglerinde uzun dönem oynamış olan Wisdom, ligimizde her ne kadar istikrarsız bir oyun sergilese de ligin sonlarına doğru takımın en önemli isimlerinden biri oldu. Başarılı baskınları ve oyun bilgisi takımı bir üst seviyeye çıkardı.

Orta Koridor: Kim “Frozen” Tae-il

Birçok kesim tarafından ligin en iyi oyuncusu olarak gösterilen Frozen, başarılı kariyeri ve muhteşem oyun kalitesiyle Fenerbahçe’yi sırtlayan isim oldu. Takımın mevsimi birinci sırada bitirmesinde ise en büyük rol ona aitti.

Nişancı: Viktor Etlar “Reje” Eriksen

Takıma sonradan dahil olmasına rağmen hızlı bir adaptasyon dönemi geçiren Reje, bir anda takımın en önemli ismi oldu. Takımın kendisine göre kompozisyonlar kurması ve başarılı olması P3P’nin alt sıralarda yer almamasının en büyük kaynağı.

Destek: Onur “Zergsting” Ünalan

Alt koridorda Ruve Sama ile muhteşem uyumu kuşkusuz yaz mevsiminde diğer alt koridorların en büyük korkusu oldu. Mevsimin en çok asist yapan oyuncusu olması ise her şeyi kanıtlıyor olsa gerek.

Yedi yıl boyunca laboratuvar ve hemşirelik eğitimi almasına rağmen tercihini tutkusunu yitirmediği eSpor'dan yana kullanan Serkan, en güncel içeriklerini Playerbros takipçileriyle paylaşıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL