Connect with us

Video Konusu

YemekSepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın ile espor hakkında konuştuk

YemekSepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın ile bir röportaj yaptık.

YemekSepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın ile bir röportaj yaptık. Esporun geleceğinden BahçeşehirSuperMassive yatırımına kadar birçok konuda fikirlerini aldığımız Nevzat Aydın, kendine has görüşleriyle burada sizlerle.

 1. Nevzat Bey merhabalar, sizinle röportaj yapmak harika. Birçok girişimin altında imzanız, birçok projede isminiz yer alıyor. Yine de sizi tanımayanlar için kendinizden bahseder misiniz?
 2. YemekSepeti ve haliyle Nevzat Aydın ismi bir süredir espor sektörünün yatırımcı isimleri arasında yer alıyor. Esporla ilk ne zaman karşılaştınız ve bu sektöre yatırım yapma fikri edindiniz?
 3. Bir nesle esporu anlatmak gerçekten zor. Siz, konusu açıldığında esporu bilmeyenleri bu sektörü nasıl anlatıyorsunuz?
 4. YemekSepeti Twitch yayınlarında da karşımıza çıkıyor. Oyunculara indirimli, özel menüler sunuyorsunuz. Twitch süreciniz nasıl başladı?
 5. Bir süre önce Bahçeşehir SuperMassive’e yatırım yapmıştınız. Bu yatırım süreci nasıl gerçekleşti? Espor sektörü içinde neden SuperMassive tercih edildi?
 6. Sıkı bir Trabzonspor taraftarı olduğunuzu biliyoruz. Son dönemde Trabzonspor’un da espora dahil olacağı söylentileri dolaşıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
 7. Her yeni yıl yeni planlamalar ve yeni fikirler ile geliyor. Gelecek yılda da espor yatırımcıları arasında olacak mısınız?
 8. “Mourinho’ya açık mektup” yazınızda Trabzonspor yönetimini iğnelerken taraftarı ayrı bir kefeye koymuştunuz. Peki espor taraftarı için ne düşünüyorsunuz? Futbol taraftarı gibi bir havaya bürünebilirler mi?
 9. Dünyada esporun öne çıkan oyunları arasında yer alan CS: GO, Türkiye’de bir türlü istediği yatırımları bulamıyor. Gelir akışı, yönetim modelleri derken kimse bu alanda riske girme taraftarı değil. Peki sizin önünüze hiç CS: GO için bir proje geldi mi?
 10. Futbol yorumculuğu yaptığınız dönemde federasyonu ve Kulüpler Birliği’ni eleştirmiştiniz. Bugün esporda da bir federasyon ve kulüpler birliği bulunuyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
 11. Trabzonspor’a başkan adayı olup olmayacağınız bir kenara dursun, biz size espor başkanlığını sormak istiyoruz. İlerleyen dönemde sizi bir takımın sahibi ve yöneticisi konumunda görebilecek miyiz?
 12. Esporun olimpiyatlarda yer alıp almayacağı uzun süredir konuşuluyor. Dünyada da birçok ekip artık on milyonlara çıkan yatırımlar alıyor. Peki bir girişimci olarak esporun geleceğini nasıl görüyorsunuz?
 13. Sizinle konuşmak bizim için harikaydı. Playerbros takipçilerine ve sizi tanıyan insanlara söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu