Connect with us

LoL

Yeni güncelleme ile beraber LoL’de “nerf kasırgası” oluşacak

Hazır olun! “nerf kasırgası” vadiyi vuracak!

Son güncellemeyle beraber adeta “OP” haline gelen Kara Hasat, Irelia, Akali ve Viktor sonunda nerf’lenecek. Adeta “nerf kasırgası” oluşacak.

League of Legends tarihinde her güncelleme döneminde OP denilen yani çok güçlü olan şampiyonlar oluyor. Ancak son dönemde özellikle Irelia, Akali ve Viktor, OP olmayı geçti tek başına maç taşır hale gelmişlerdi. Bu durum da birçok oyuncu tarafından tepki topluyordu. Bu tepkilere daha fazla sessiz kalamayan Riot Games, şampiyonları nerf’lemeye karar verdi.

Şampiyonların yanı sıra son güncellemede değiştirilen Kara Hasat’ın gücü de azaltılacak. Rünlerde yapılan değişiklikler sırasında güçlendirilen Kara Hasar, bir haftadır oyuncuların vazgeçilmezi durumunda. Özellikle suikastçi şampiyon oynayanların tercih ettiği Kara Hasat, şampiyonları oyunun belirli seviyelerinden sonra ne yaparsanız yapın tek atar hale getiriyor. Bu durum Riot Games’in de hemen dikkatini çekmiş olacak ki Kara Hasat’ı tekrar değiştirecekler.

Yama 8.24 ile gelecek olan değişikler, bir önceki yamadan çok daha farklı olacak gibi duruyor. Riot Games kurucularından Richard Henkel, Twitter üzerinden gelecek yama ile ilgili ipuçları verdi. Öncelikle yeni yamayla beraber oyunun mekaniği anlamında değişiklikler olacağını da belirten Richard, nerf gelecek şampiyonları da tek tek sıraladı.

Nerf gelecek şampiyonlar say say bitmiyor

Nerf’lenecek şampiyonlar Irelia, Akali ve Viktor ile sınırlı kalacak zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Riot’un kurucusunun açıkladığı şampiyonlar arasında Aatrox, Jax ve Camille de var. Son dönemde oynaması popüler olan şampiyonlara gelecek zayıflatmadan sonra vadide işler nasıl değişecek hep beraber göreceğiz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL