Connect with us

Espor

Yeni Şampiyon Kayn Tanıtıldı

League of Legends’ın yeni şampiyonu Kayn, Gölge Cellat başlığıyla geçtiğimiz gün tanıtıldı.

Hikâye olarak birden fazla kişiliğe sahip olan ve bunu taşıdığı silah Rhaast sebebiyle yaşayan Kayn, oyun içinde form değiştirebilen bir şampiyon. Öte yandan bu karizmatik şampiyonumuz, yeteneklerine bakıldığında ormancı olmak için üretilse de doğru eşya tercihleriyle orta ve üst koridora da gidebilir gibi görünüyor.

Ama bunlar bi tarafa Kayn’ın en önemli mekaniği, menzilli ve menzilsiz rakiplere saldırılarının farklı sonuçlara yol açması. Kayn’ın 2 farklı formu olduğunu biliyoruz. Ama bu formlar arasında geçiş yapabilmek Nidalee oynarken ultiye basmakla aynı şey değil. Çünkü Kayn’ın Rhaast ve Gölge Suikastçı formları, Kayn’ın rakiplere yaptığı saldırıların ardından düşen enerjileri toplamasıyla aktif edilebiliyor.

Eğer Kayn menzilli bir şampiyona saldırırsa, Gölge Suikastçı’ya dönüşmesi için gereken enerjiyi, yakın mesafe bir şampiyona saldırırsa da Rhaast’a dönüştüğü enerjileri topluyor. İşin daha da ilginç yanı, bu her iki formun da kendine göre avantaj ve dezavantajları var.

Gölge Suikastçı formu, genel olarak Kayn’a daha fazla mobilite, anlık hasar ve menzil katan bir form. Öte yandan şeytan formu, daha fazla hasar verip daha çok can çalmak üzerine kurulmuş vaziyette. Yani eğer daha fazla hasar verip daha fazla “bruiser” gibi oynamak istiyorsanız ve karşınızda uzun menzilli bir şampiyon varsa, işiniz gerçekten zor. Öte yandan daha fazla mobilite ve esneklik istediğiniz bir oyunda da karşınıza sürekli menzilsiz şampiyonların çıkması da olası. Yani Kayn’ın mekanikleri, “ha deyince kullanılabilecek” tarzda değiller. Hem oyun öncesi, hem de oyun sonrası ciddi manada strateji istiyorlar.

Dilerseniz, LoL rehberleriyle ünlü Redmercy’nin Kayn için hazırladığı bu özel videoyu izleyip şampiyonun oynanışı hakkında fikir edinebilirsiniz.

Eğer Kayn’ın yetenekleri, hikâyesi ve yapabilecekleri konusunda daha fazla bilgi istiyorsanız, onun özel LoL sayfasına uğramayı unutmayın!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor