Connect with us

Espor

Yeni Şampiyon Ornn Ortaya Çıktı

Riot Games

League of Legends yeni şampiyonu Dağ Demircisi Ornn, resmen ateş ediyor.

Ornn resmen tanıtıldı. Yayınlanan resmi oynanış videosuna bakacak olursak, dağın altında yaşayan bir yarı tanrı olan Freljord’lu şampiyon, oldukça alevli ve sempatik gözüküyor. Yaklaşık iki hafta önce yenilenmiş Urgot’u yayınlayan Riot, ondan hemen önce de Kayn’ı tanıtmıştı. Ornn’un böylelikle 7.17 yamasıyla sampiyonlara dâhil olması  kesinleşmiş oldu.

İlk bilgiler gelmişti

Freljord’un dağlarından gelen yeni şampiyonumuz destek sınıfında yer alacak. “Dağ Demircisi” lakabını taşıyacak olan şampiyonumuzun adının Ornn olduğu bilgisini paylaşmıştık.

Dibine kadar “destek”

Yayınlanan videoya baktığımızda Ornn’un en dikkat çekici özelliği haritanın her yerinde alışveriş yapma mekaniğine sahip olması. Böylelikle eski yöntemler ile üsse gitmenize gerek kalmayacak. Diğer bir yenilik ise hali hazırdaki eşyaları geleştirebilmesi. Mesela Üçlü Kuvvet’i üzerine fazladan para verek daha da güçlendirebiliyorsunuz Ornn oynarken. Bu sayede de oyunun uzadığı ve eşya slotunuzun dolduğu zamanlarda slot kaybetmeden daha da güçlenebiliyorsunuz. Ornn’un yetenekleriyse aşağıdaki gibiler:

 

Pasif(P): Yaşayan Ocak ve Usta Zanaatkâr

Yaşayan Ocak: Ornn çatışma dışında olduğu her an altın harcayarak kendisi için eşya dövebilir. Önerilen eşyalar, kolaylık olması için ekrandaki özel bir menü üzerinde gösterilir. Ornn ayrıca dükkânı açarak istediği her eşyayı dövebilir.

Usta Zanaatkâr: Ornn ve takım arkadaşlarının dükkândaki belli eşyalar için özel geliştirmelere erişimi bulunur. Her oyuncu bu geliştirmelerin yalnızca bir tanesine sahip olabilir.

 

 

Q: Volkanik Patlama

Ornn yere vurarak rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir yarık gönderir. Kısa bir beklemenin ardından hedef bölgede bir magma sütunu oluşur ve bu sütun birkaç saniyeliğine küçük bir duvar görevi görür.

 

 

W: Harlı Ateş

Ornn durdurulamaz hale gelir, bir kalkan kazanır ve alev kusar. Bu alevler rakibin mevcut can değerinin bir bölümüne eşdeğer büyü hasarı verir. Son alevler tarafından isabet alan rakipler Kavruk hale gelir. Ornn’un normal saldırıları Kavruk rakipleri geriye savurur.

Kavruk hale gelen rakipler hareketsiz bırakıldıklarında azami can değerlerinin bir bölümünü ilave hasar olarak alırlar. Ayrıca hareketsiz bırakma etkileri Kavruk rakipler üzerinde kullanıldıklarında daha uzun sürer.

 

 

E: Kavuran Hücum

Ornn hücum eder ve üzerinden geçtiği rakiplere hasar verir. Eğer Ornn hücumu sırasında yüzey şekilleriyle çarpışırsa rakiplerine hasar veren ve onları havaya savuran bir şok dalgası oluşturur. Bu yetenek şampiyonlar tarafından oluşturulan yüzey şekillerini yok eder.

 

R(Ulti): Ocağın Çağrısı

Ornn hedef bölgeye devasa bir elemental çağırır. Elemental giderek artan bir hızla Ornn’a doğru ilerler. Elemental tarafından ezilen rakipler büyü hasarı alır ve Kavruk hale gelir.

Ornn bu yeteneği yeniden kullanarak ileriye doğru hücum edebilir. Eğer hücumu sırasında elemental ile çarpışırsa onun yönünü değiştirir. Yönü değişen elemental isabet ettiği bütün rakipleri havaya savurur, önceki hasarın aynısını verir ve Kavruk etkisi uygular.
Riot son sürat yeni şampiyonlar getirmeye ve metayı değiştirmeye devam ediyor. Dağ Demircisi lakabını taşıyacak Ornn, 7.17 yamasıyla oyundaki yerini alacaktır. Ornn’un bu ay içeresinde çıkması bekleniyor.
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor