Connect with us

LoL

Pyke hangi rolde oynanacak? “Ormancı olabilir ama iyi değil”

Yeni şampiyon Pyke için: “Ormanda yer alabilir ama iyi değil” yorumları yapıldı.

League of Legends’ın yeni şampiyonu Pyke’ın duyurulmasının ardından birçok oyuncu başta Reddit ve diğer sosyal mecralar olmak üzere Pyke’ın hangi rolde olacağını tartışmaya başladılar. Konu hakkında bir içerik hazırlayan dotesports.com, Pyke’ın ormanda iyi olamayacağını iddia etti. Peki neden?

Alınan kill’leri paylaşan pasifi ve harita üzerinde hızlı hareket etmesini sağlayan mobilitesi ile ormancı olacağı söylentileri daha baskın olan yeni şampiyonu ormanda deneyen dotesports, yeni şampiyonun ormanda düşünülenden daha kötü olduğunu iddia ediyor. Bu bağlamda bir içerik oluşturan ekip, “Evet, Pyke orman dönebilir ama iyi değil” başlığıyla görüşlerini aktardı.

Yeni şampiyonun hikayesi için bir iddia

Hareket kabiliyeti, yüksek hasarı ve kalabalık kontrolü gibi gank/baskın için önemli yeteneklere sahip olan şampiyonumuz için önemli bir ayrıntı gözden kaçırılıyor. Her ne kadar bu yeteneklere sahip olsa da diğer ormancılara göre çok daha zor bir şekilde işlevsel baskın pozisyonu yaratabilen şampiyon, baskına müsait yeteneklerini kullanmakta zorluk yaşıyor. Yetenek seti güçlü ama bunu kullanabileceği imkanlar çok zor eline geçiyor.

Neden ormancı olamaz?

Orman kamplarının eskisine göre daha az tecrübe puanı verdiği bu yamada Pyke’ın ormanda yer alması zor görünüyor. PBE sunucusunda bu şampiyonu ormanda deneyen oyuncuların “yavaş”lığı, herhangi bir değişiklik olmaması durumunda şampiyonun ormanda yer almasını güçleştirecek diyebiliriz. Orman kamplarında epey zorlanan yeni şampiyon, diğer koridorlardan daha fazla yardım alacağı gibi aynı zamanda orman içindeyken de karşı orman baskınlarına karşı da korunabilir durumda olmalı. Yeni şampiyona orman döndürmek istiyorsanız normalden fazla görüşe ihtiyaç var gibi görünüyor.

Dosya Konusu: Tek canavarı Pyke!

“Ormanı dönemiyor, çünkü ormancı değil”

Ormanı yavaş dönüyor oluşunun nedenlerine de değinen dotesports, “Ormanı yavaş dönmesinin nedeni çok basit, çünkü Riot onu orman için tasarlamadı” diyor. Kampları daha hızlı dönmesini sağlayacak olan yeteneklerinin bekleme süreleri gerçekten çok uzun olan yeni şampiyon, koridor aşaması için ormana nazaran daha güçlü. Koridorda doğru zamanı kollayarak rakibine atılmak, yeni şampiyon için daha mantıklı olacak gibi görünüyor.

Oyunun erken safhaları biraz stresli geçebilir

Şampiyonumuzu ormancı olarak denemek isteyenler öncelikle ilk seviyelerde yaşayacaklarını stresi hesaba katmak zorundalar. Koridorlarından normalden daha fazla destek almamaları durumunda erken safhada zora düşen yeni şampiyon, aynı zamanda rakip ormancının baskılarından sağ kurtulabilmek için normalden daha fazla görüşe ihtiyaç duyuyor.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL