Connect with us

Espor

Yerli espor girişimi Scoutli, 7,42 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Yerli espor girişimi Scoutli, Alesta Yatırım’dan 7,42 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Yerli espor girişimi Scoutli, 7,42 milyon TL değerleme ile yatırım aldı
Görsel: Scoutli.co

Kullanıcılarına espor dünyasına dair veri, yönetim araçları ve daha fazla hizmet sunan yerli espor girişimi Scoutli, yapılan son haberlere göre 7.42 milyon TL değerleme ile paylaşılmayan bir miktarda yatırım aldı.

Alesta Yatırım’ın ana şirketi olan Escort Teknoloji Yatırım tarafından yayınlanan resmi duyuru ile birlikte Alesta Yatırım’ın, Scoutli’ye 7 milyon 424 bin TL değerleme üzerinden %6 pay karşılığı yatırım yaptığı açıklandı.

Yücel Arda Bayram, Güray Yavuz, Nazlı Özmen ve Umut Berk tarafından hayata geçirilen Scoutli, kullanıcılarına aylık 4,90 dolardan 29,90 dolara kadar değişen üç farklı pakette Scrim karşılaşmaları bulma, oyuncu keşfetme, takım yönetimi, çeşitli veriler ve daha birçok hizmet sunuyor.

Alesta Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Özer’den Scoutli açıklaması

egirisim.com’dan Ahmet Hakan Cankurt haberinde paylaşılan bilgilere göre ise Alesta Elektronik Teknoloji Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özer, konu hakkındaki düşüncelerini şu sözler ile paylaştı:

“Siber güvenlikten bioteknolojiye, SaaS platformlarından batarya teknolojilerine ve online terapilere kadar çok geniş bir yelpazede gerçekleştirdiğimiz girişim yatırımlarına ek olarak, erken aşama teknoloji girişimlerini desteklemeye devam ediyoruz. Özellikle yeni nesil gençlerin büyük ilgi gösterdiği, hızla büyüyen ve gelişen espor pazarında Scoutli yatırımı ile yer almaktan mutluluk duyuyoruz. Scoutli’nin yeni yatırım ile mevcut hedeflerini daha yukarılara taşıyarak pazarda önemli bir oyuncu olacağına inanıyorum.’”


İlginizi Çekebilir:

FUT Esports, FUT Ventures ile yatırım dünyasına adım atıyor

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor