Connect with us

Espor

YouGov espora giriş yapıyor!

YouGov’dan espora detaylı bir giriş!

İngiltere merkezli anket ve veri şirketi YouGov ”Global Fan Profiles” adı verdiği bir araçla espora giriş yaptığını duyurdu!

Global Fan Profiles adı verilen araç aracılığıyla dünyadaki tüm hayran kitlelerine ulaşmak mümkün hale geliyor. Buna ek olarak dünya çapında 200 lig, 50 etkinlik, 45 oyun ve 2000 espor takımının verilerine de ulaşabilmek mümkün. Kullancılar belirtilen ligler, etkinlikler, oyunlar ve espor takımları arasında hızlı bir şekilde karşılaştırma da yapabiliyor ve böylece analiz etme süresi minimuma indiriliyor.

Uygulama arayüzü ise genel olarak sponsorların ve pay sahiplerinin kullanımına uygun olarak tasarlanmış. Sponsorlar ve pay sahipleri tek tık ile hayran kitlelerine ve diğer içeriklere ulaşabiliyor.

Global Fan Profiles yıllık ve düzenli olarak yapılan 300.000 görüşme baz alınarak düzenlenmiş. Uygulama, Amerika Birleşik Devletleri, Çin, Hindistan, Brezilya, Almanya, Güney Kore ve Malezya da dahil olmak üzere 32 önemli espor pazarındaki hayran kitlesinin boyutu, tutumu ve davranışları hakkında fikir veriyor.

YouGov Espor ve Oyun Şefi Nicole Pike ise şunları söyledi:

Espor geçtiğimiz sene içinde hızlı bir şekilde gelişen büyük bir sektör olarak yer alıyor. Sponsorlar ve pay sahipleri bu ekosistemde daha fazla dahil olmak için birbirleriyle kıyasıya bir şekilde savaşıyorlar. Bu savaş sırasında en doğru ve güvenilir verilere ulaşmak için ise bir veriye ihtiyaç duyuyorlar. Bu noktada ise Global Fan Profiles devreye giriyor. Uygulama, espor pazarındaki en detaylı ve değerli araç.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor