Connect with us

Espor

YouTube’da en çok izlenen oyun içeriklerinin zirvesinde espor oyunları var

YouTube’da en çok izlenen espor oyunları hangileri? Ortalama izlenmeleri ne kadar?

YouTube, en çok izlenen espor oyunları, espor

Dünyanın en fazla ziyaretçisi bulunan video sitesi YouTube’da izlenen oyun içeriklerine bu yıl da espor oyunları damga vurdu.

Oyun dünyasının canlı yayın platformu her ne kadar Twitch de olsa, YouTube’da da çok fazla izlenme alınıyor. YouTube “Canlı Oyun” kategorisi altında toplanan oyunların ilk sıralarına ise espor oyunları damga vurmuş durumda. İzleyiciler oyun videoları olarak daha çok espor oyunlarının videolarını ve canlı yayınlarını izliyorlar. Aşağıda belirtilen rakamlar canlı yayın rakamları değildir. Anlık olarak o an oyunun bir videosunu izleyen izleyici sayısıdır.

81 milyon abonesi bulunan “Oyun” bölümündeki sıralama işte bu şekilde:

1- League of Legends

Listenin 1. sırasında esporun en popüler oyunu League of Legends yer alıyor. Twitch’de zirveyi zaman zaman Fortnite’a kaptıran League of Legends, YouTube’da anlık olarak videoları en fazla izlenen oyunların zirvesinde yer alıyor. Örneğin bugün, gün içerisinde YouTube’da ortalama olarak anlık 85 bin kişi League of Legends videoları izledi. Birçok yıldız ismin ve YouTube’da popüler kanalların da LoL içeriği çıkarmasının bunda çok büyük payı var.

2- Fortnite

Listenin 2. sırası için net bir şey söylemek maalesef mümkün değil. Çünkü gün içerisinde Fortnite ve PUBG sürekli olarak yer değiştiriyor. Ancak genel olarak Fortnite’ın önde olduğunu söylemek mümkün. Geçen yıl YouTube’da en çok izlenen oyun içeriği Fortnite’dı. Yaptığı etkinliklerde hem oyun dünyasından hem de popüler kültürden yıldız isimlerle çalışan Fortnite, geçtiğimiz yıl hem Twitch’e hem de YouTube’a damga vurmuştu. Şu an için ise anlık olarak ortalama 40 bin civarı izlenmeye sahip. Ancak bu yılın resmi rakamları henüz yayımlanmadı.

3- PUBG

Listemizin 3. sırasında PUBG var. Battle Royale dünyasına bomba bir giriş yapan ve kısa sürede en çok oynanan oyunlar arasında zirveye yerleşen PUBG, şu sıralar özellikle yurt dışında eskisi kadar oynanmıyor. Ancak ülkemizde ve Asya ülkelerinde popülerliğini ciddi bir şekilde koruyor. Oyuna getirilen yenilikler oyunu sürekli olarak güncel tutarken, içerik üreticilerinin de ilgi çekici içerikler yaratmasına olanak sağlıyor. Hal böyle olunca YouTube’da da birçok PUBG videosu ile karşılaşıyorsunuz. PUBG YouTube’da anlık olarak ortalama 35-40 bin civarı izlenmeye sahip.

4- PUBG Mobile

Listenin 4. sırasında ise PUBG Mobile var. Oyunun PC versiyonu kadar Mobile versiyonu da çok sevilmiş durumda. Hatta geçtiğimiz aylarda anlık olarak 10 milyon kullanıcıya ulaşarak bir rekor bile kırılmıştı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok fazla seveni bulunan PUBG Mobile, özellikle günün hemen her saati istediğiniz yerden oynanabilmesi nedeniyle oyuncular tarafından çok fazla tercih ediliyor. Oyun içerisinde yer alan sesli iletişim de çok fazla kullanıyor. Ayrıca oyun PC versiyonuyla neredeyse bire bir aynı. Bu da oyunun oynanabilirliği ve görselliği açısından insanları etkiliyor. PUBG Mobile anlık olarak YouTube’da 35 bin civarı bir izleyene sahip.

5- FIFA 19

YouTube’da en çok izlenen espor oyunları listemizin 5. sırasında ise FIFA 19 bulunuyor. En popüler futbol oyunu olan FIFA 19, günümüzde de espor turnuvası en çok düzenlenen espor futbol oyunu olma özelliğini taşıyor. Oyun motoru ile her zaman beğeni toplayan ancak görüntüsüyle de bir o kadar üzen FIFA, YouTube’da en çok izlenen espor oyunları listemizin 5. sırasında yer alıyor. FIFA 19, YouTube’da anlık olarak 10 bin civarı izleyene sahip.

 

Bu haberimizde YouTube’da en çok izlenen espor oyunlarına baktık. Ancak tekrar hatırlatmakta yarar var. Yukarıdaki sıralama YouTube tarafından resmi olarak yayımlanmadı. Genel bir ortalama alarak Playerbros tarafından sizler için özel hazırlandı.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor