Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi’ne çıkacak takımlar belli oluyor

Büyük mücadelelere sahne olan Yükselme Ligi maratonunda bir sonraki aşamaya geçecek takımlar belli oldu. Beş hafta boyunca devam eden karşılaşmaların ardından iki takım yarıştan koparken, ilk 4’e giren ve bir sonraki aşama için hak kazanan takımlar belli oldu.

Açık elemeler ile başlayan maraton, lig aşaması ile devam etti. Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde yer alabilmek için verilen mücadelelerde sona gelindi. Yarı final maçlarında kazanan iki takımlar direkt finale çıkarken, kaybeden takımlar ise Şampiyonluk Ligi şanslarını devam ettirebilmek amacıyla 3.’lük maçına çıkacaklar.

Sürpriz yok!

Yükselme Ligi’nin en iddialı ekipleri olan Beşiktaş, Oyun Hizmetleri ve Macro Maniacs, beklentileri yerine getirerek son dört takım arasında yerlerini aldı.

Onlara kimse şans vermedi!

Kimsenin şans tanımadığı ama her takımı bir kez yenen bir takımdan bahsedeceğiz şimdi. Tanınmamış kadrosu ile kimsenin şans vermediği ve son 4’e kalması büyük bir sürpriz olan Team Cappadocia, çıktıkları tüm eşleşmelerden bir galibiyet almasını bildi. Yani lig boyunca oynadıkları tüm takımlara karşı bir galibiyet almayı başardı.

İki takım Yükselme Ligi’ne veda etti

Beş haftalık lig maratonunun ardından lige veda eden takımlar da belli oldu. Alınan sonuçlara göre lige veda eden takımlar, Çilekler ve P3P Esports oldu.

Maçların takvimi belli oldu

Ligi birinci sırada tamamlayan Beşiktaş seri başı olurken, yarı finale en düşük sırada gelen CAP ile eşleşti. Ligi 2. ve 3. sırada bitiren OHM ve Macro Maniacs birbirleriyle eşleşti.

Bu eşleşmelerin ardından maç takvimi şu şekilde;

Beşiktaş vs Team Cappadocia – 13 Mart Salı, 18:00

Oyun Hizmetleri vs Macro Madiacs – 14 Mart Çarşamba, 18:00

İki maç canlı olarak yayınlanacak. Kazananlar takımlar bir hafta sonra final maçı oynayacak. Kaybeden takımlar ise Şampiyonluk Ligi iddialarını devam ettirebilmek amacıyla 3.’lük maçına çıkacaklar. 3.’lük karşılaşması 20 Mart günü oynanacak. Final maçı ise 21 Mart günü canlı olarak yayınlanacak.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor