Connect with us

Video Konusu

Yurt Dışına Giden Türk Esporcular

Ülkemizde espor sektörü eskiye göre hızla gelişiyor. Son zamanlarda duyurulan BLAST Pro Series organizasyonu da bunun büyük bir göstergesi. Fakat ne olursa olsun bazı esporcular, belirli kriterleri baz alarak kariyerlerine yurtdışında devam etme kararı alabiliyorlar. Kendilerine çok daha iyi fırsatlar sunulan oyuncular, yepyeni bir maceraya başlayabiliyorlar. Bazıları kısa süreliğine gitti, bazıları ise bir daha da dönmedi. İçinizden ne diyor bu Playerbros dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman bu konuya açıklık getirmek için bahsettiğimiz oyunculara gelin bir göz atalım.

Özgür “Woxic” Eker

2 Eylül 1998 doğumlu Özgür, Counter Strike kariyerine Hardware Arena’da başladı. Daha sonrasında sırasıyla Space Soldiers, ANT, Team11 gibi takımlarda forma giyen Woxic, şimdiki harika performansının temellerini Death Trap’te attı. Sergilediği bu performans ile Dark Passage forması da giyen Woxic şimdilerde Ukraynalı CS: GO takımı HellRaisers’ın en önemli oyuncularından birisi haline gelmiş durumda.

Anıl “HolyPhoenix” Işık

Türkiye’nin görmüş olabileceği en iyi nişancıları esporseverlere sorsanız, kesinlikle HolyPhoenix ismini birçok kez duyarsınız. Aldığı tüm övgüleri de hak ediyor aslında. Kariyerine 2012 yılında Dark Passage ile başlayan Anıl, ülkemizde birçok takımın formasını giydi. Yurtdışında ise tam 3 takım adına birçok maça çıkan Anıl, en büyük başarıyı ise Team Huma ile yakaladı. Formasını giydiği diğer kulüpler ise, kadrosunda ülkemizde forma giymiş birçok oyuncu bulunduran Low Priority ve İspanyol kulübü ThunderX3 Baskonia. Anıl, şimdilerde ise Royal Bandits forması altında sihirdar vadisinde yer almaya devam ediyor.

Cem Bölükbaşı

19 yaşındaki Cem, günümüzde hızla gelişmekte olan iRacing alanında ülkemizi başarıyla yurtdışında temsil eden isimlerin başında geliyor. Aslen İstanbul doğumlu olan Cem, Türkiye Motocross Şampiyonası şampiyonluğuna 6 yaşında ulaşmayı başarmış bir isim. G2 Esports adına yarışan başarılı pilot, takım yöneticilerinden F1 pilotu olan Fernando Alonso ile de kanka olmuş durumda.

Mert “Reova” Bayrak

Listemizdeki 4 oyuncunun 3’ü 1998 doğumlu. Bu oyunculardan bir diğeri ise CS: GO oyuncusu Reova. Ülkemizde BPI forması da giymiş olan Reova’yı esporseverler AWP’si ile sergilediği mükemmel performansla tanıyacaktır. Daha sonrasında taşındığı Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kariyerine RONİN ile başlayan Mert, şimdilerde French Canadians forması altında mücadele etmeye devam ediyor.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu