Connect with us

Espor

Zorla PUBG oynatan bilgisayar virüsü

Yok böyle bir bilgisayar virüsü!

Zorla PUBG oynatan bilgisayar virüsü

Bilgisayar kullanıcılarının korkulu rüyası virüsler artık yavaş yavaş yavaş tarihe karışmaya başladı. Fakat hala iyi kodlanmış virüsler dünyaya bir salgın şeklinde yayılıyor. En son geçtiğimiz sene Wannacry virüsü ile tüm dünya çapında binlerce bilgisayar kullanıcısı verilerini kurtarma için belirli bir miktar fidye ödemek zorunda kalmıştı. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan PUBG Ransomeware‘ın amacı ise biraz farklı.

Zorla PUBG oynatan bilgisayar virüsü

Gamer’ların hoşuna gidecek PUBG virüsü

PUBG Ransomeware isimli bu virüs diğer fidye yazılımları gibi bilgisayarınıza sızıp tüm dosyalarınızı şifreliyor. Böylece hiçbir dosyaya erişim sağlayamıyorsunuz. Virüsün diğerlerinden farkı ise tam burada ortaya çıkıyor. Virüs sizden para istemek yerine, 1 saat boyunca Playerunknown’s Battlegrounds oynamanızı istiyor.

Virüs bulaştıktan sonra ise ekranda şu yazı beliriyor: “Dosyalarınız, resimleriniz, müzikleriniz, belgeleriniz şifrelendi! Dosyalarınız PUBG Ransomware tarafından şifreleniyor! Ama endişelenmeyin! Kilidini açmak zor değil. para istemiyorum! Sadece 1 saat Playerunknown’s Battlegrounds oynayın!”

Virüsü keşfeden BleepingComputer ekibinin keşfettiğine göre, oyunu bir saat boyunca oynamanıza gerek yok. Oyunu açıp 3 saniye bekledikten sonra virüs otomatik olarak şifrelediği dosyaları geri açıyor. Sizlere tavsiyemiz güvenli olmayan veya tanımadığınız hiçbir siteden bir şey indirmeyin.

 

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor