Connect with us

Röportaj

ZULA HAKKINDA MERAK EDİLEN HER ŞEY! | Genco Alp ile konuştuk

Zula hakkında merak edilen birçok şeye Genco Alp cevap verdi.

Zula’nın yaratıcısı MadByte Games’in kurucusu Genco Alp ile konuştuk. Zula hakkında merak edilen birçok konuya açıklık getirdiğimiz bu röportajda Zula’ya dair birçok şey bulacaksınız.

Sorulan sorular

 1. Merhabalar, sizi tanımayanlar için kendinizden biraz bahseder misiniz?
 2. MadByte Games, Lokum Games, InGame Group ve daha birçok projenin başında yer alıyorsunuz. Bu kadar fazla işle ilgilenmek için herhangi bir sırrınız var mı? Zaman yönetiminizi nasıl yapıyorsunuz?
 3. Yıllardır oyun mutfağında yer alıyorsunuz. Peki oyun oynamayla aranız nasıl? İyi bir oyuncuyum diyor musunuz?
 4. Son dönemde Zula’nın basın lansmalarında, yapılan iş birliği anlaşmalarından paylaşılan görüntülerde oyuncu kitlesi sizi daha yakından tanımaya başladı. Zula ile birlikte hayatınızda neler değişti?
 5. Başarıya ulaşmış birçok projenin ardında zorlu günler olduğu anlatılır. Zula’nın yapım sürecinden bahsedebilir misiniz?
 6. Zula’daki dönüm noktanız neydi? “Şunu yaptık ve artık Zula Türkiye’nin en çok oynanan oyunlarından biri olacak” dediğiniz bir an oldu mu?
 7. Yakında dönemde 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray gibi Türkiye’nin dev markalarıyla anlaştınız. Bu kulüplerin de esporun bir parçası olmasını nasıl karşılıyorsunuz?
 8. Peki ilerleyen günlerde Beşiktaş’ı da Zula bünyesinde görecek miyiz?
 9. Devasa ödülleri bulunan Zula Süper Ligi tanıttınız. Bu ligi bir de sizden duyabilir miyiz? Zula espor ligi ile Türk esporunda neleri değiştirmeyi düşünüyor?
 10. Bildiğiniz üzere Riot Games yıllardır Türk esporunun merkezi konumunda bulunuyor. Şimdilerde ona pazar değeri açısından en büyük rakip Zula olarak gösteriliyor. Zula, Süper Ligi ile gerek Twitch’te gerekse sosyal medyalarda Şampiyonluk Ligi’nin istatistiklerini geride bırakabilecek mi? Ne düşünüyorsunuz?
 11. Konu espor olunca Türkiye E-Spor Federasyonu da sorulacak sorular arasında olmazsa olmazlardan. Federasyon ile herhangi bir görüşme yaptınız mı? Zula’nın mevcut popülerliği ve lig sistemi federasyon tarafından nasıl yorumlanıyor?
 12. Altyapıdan oyuncu yetiştirme fikrine epey sıcak baktığınızı biliyoruz. Peki kulüpleri altyapıyı geliştirmeye itecek herhangi bir yaptırımınız olacak mı?
 13. Zula’nın dünya genelinde yaklaşık 15 milyon oyuncusu olduğu söyleniyor. Bu sayıyı artırmak için neleri değiştirmeyi düşünüyorsunuz?
 14. Son olarak Playerbros takipçilerine Zula hakkında ne söylemek istersiniz?
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Röportaj