Connect with us

Espor

Zula oynayan liselilere müjde, dev bir turnuva geliyor!

Zula ve Türkiye E-Spor Federasyonu’nda 2 önemli gelişme var: Liseli oyunculara müjde!

Zula oynayan lise öğrencileri için güzel bir etkinlik geliyor. Türkiye E-Spor Federasyonu ve InGame Group birlikteliğinde gerçekleştirilen protokolde verilen bilgilere göre, Zula oyuncularını iki önemli gelişme bekliyor: Yakın dönemde liseli öğrencileri kapsayan bir turnuva yapılacak ve Zula Türkiye Kupası da artık federasyonun desteğiyle Zula FESTED Türkiye Kupası olarak anılacak.

Kodlama eğitimi ve laboratuvarı

Zula’nın liseli oyuncuları kapsayacak turnuvası, takım bazında oynanacak ve liseler arasında gerçekleşecek. Online ve offline şekilde iki aşamada oynanacak olan bu turnuva, kazanan takıma/okula eğitimini iyileştirme imkanı sunacak. Verilen bilgilere göre, Zula’nın liseler arası turnuvasını kazanan liseye kodlama laboratuvarları kurulacak ve bu etkinlikte finale çıkan oyunculara kodlama eğitimi ve bilgisayar verilecek.

Henüz net detayları belli olmayan liselilerin yer alacağı Zula turnuvası, Türkiye E-Spor Federasyonu onaylı lisansı bulunan oyuncular katılacak. Henüz espor lisansınız yoksa “Espor lisansı nasıl alınır” ve “TESFED’in açıklamalarıyla espor lisansı nasıl alınır” yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Türkiye kupası müjdesi de verildi

Bununla da kalmayan etkinlikler serisi ocak ayında Zula TESEFED Türkiye Kupası’yla devam edecek. Türkiye’nin birçok bölgesinden birçok ismin katılacağı bu etkinlikte Zula adına birçok şey olacak. Henüz detayları netleşmeyen Zula Türkiye Kupası artık Zula TESFED Kupası ismiyle anılacak.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor