Connect with us

Espor Haber

Zula Süper Lig’de derbinin galibi Galatasaray, zirve el değiştirdi!

Derbinin galibi Galatasaray Espor oldu. Zula Süper Ligde zirve el değiştirdi.

Zula Süper Lig‘de Galatasaray Espor – 1907 Fenerbahçe derbisi oynandı. Lig aşamasının yedinci hafta, birinci gün maçı olarak öne çıkan bu maç Galatasaray Espor’un galibiyetiyle sonuçlandı. Galatasaray’ın bu galibiyetiyle ligin zirvesi de el değiştirdi. Yeni lider, 29 puanla Galatasaray Espor!

Galatasaray Espor karşılaşmaya tahmin edildiği üzere VonS, Growe, Unity, Koko ve Maxic beşlisiyle çıktı. Karşılaşma öncesinde paylaştığımız içerikte de yer aldığı gibi, 1907 Fenerbahçe’nin ilk beşi ise şu isimlerden oluşuyordu: swooN#, Anarchy, Surprise!, MachineX ve RainQueen.

Galatasaray’ın hızlı oyunuyla başlayan ilk harita toplamda 25 dakika sürdü. 10’a 7’lik Galatasaray Espor’un üstünlüyle tamamlanan bu karşılaşmada, takımı adına 16 kill alan Koko maçın en çok kill alan oyuncusu oldu. 16 kill ile zirvede yer alan Koko’yu, 14 kill ile Unity, 13 kill ile de Maxic izledi. 1907 Fenerbahçe’deyse 14’er kill’leri bulunan MachineX ve Surprise!’ın bu çabaları yenilgiye engel olamadı.

Serinin ikinci karşılaşması 1907 Fenerbahçe için zirvede kalmayı devam ettirme, Galatasaray Espor içinse zirveyi devralma anlamına geliyordu. Bu karşılaşmaya hızlı bir giriş yapmayı başaran ekip Galatasaray oldu. Serinin ikinci maçı boyunca rakibine üstünlük kuran ekip, 10’a 3 gibi net bir skorla seriyi 2-0’a getirmeyi başardı. Galatasaray’ın bu galibiyetinde Unity’nin 19 kill’lik baskın oyunu dikkat çekti. Ayrıca 1907 Fenerbahçe tarafında Anarchy’nin 11 kill’lik çabalası yenilginin önüne geçemedi.

Alınan bu sonucun ardından 13 karşılaşmada 8 galibiyete ulaşan Galatasaray Espor, 29 puanla Zula Süper Lig’in yeni lideri olmayı başardı. Galatasaray yarın oynanacağı Gamers of Future karşılaşmasını kazanması durumunda şampiyonluğa uzanacak. Galatasaray’ın Gamers of Future karşılaşmasında galibiyete ulaşamaması durumunda Fenerbahçe’nin ICE Esports Club ile oynayacağı maçın sonucu şampiyonu belirlemiş olacak. Detaylar için bizi takip etmeye devam edin.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor Haber