Connect with us

ZULA

Zula Süper Lig’de lig aşaması sona erdi

Zula Süper Lig’de dokuz hafta süren lig aşaması sona erdi. Son haftanın özeti ve daha fazlası Playerbros’ta.

Zula Süper Lig’de dokuz hafta süren lig aşaması sona erdi. Üçüncü sezonu lider olarak 1907 Fenerbahçe tamamlarken, son iki sezon şampiyonu Galatasaray Espor ise ligi ikinci sırada bitirdi.

Dokuzuncu haftada oynanan maçların ardından haftanın özeti Playerbros ayrıcalığıyla sizlerle!

9. Hafta, 1. Gün

Haftanın ve günün açılış maçı saat 20:00’da oynanan Bursa Espor – Oyun Hizmetleri arasında oynanan maç ile başladı. Oynanan karşılaşmada Safranbolu haritasını Oyun Hizmetleri kazanırken, Düğün Salonu haritasını Bursa Espor kazandı ve karşılaşma 1-1 skor ile sona erdi. Maçın en iyi oyuncusu Oyun Hizmetleri takımından 40 öldürme, 5 asist ve 24 ölüm ile Oğuzhan “Flash” Aktaş oldu.

Açılış karşılaşmasının ardından saatler 21:30’u gösterirken günün ikinci karşılaşması olan Vengeance – Mod-Z Esports karşılaşması başladı. İlk haritayı Vengeance kazanmasına rağmen Mod-Z pes etmedi ve Safranbolu haritasını kazanarak maçı 1-1 skor ile berabere tamamladı. Maçın en iyi oyuncusu Mod-Z takımından 35 öldürme, 10 asist ve 27 ölüm ile Oktay “Jbbwckz” Yıldız oldu.

Zula Süper Lig 9. Hafta, 1. Gün Sonuçları

9. Hafta, 2. Gün

Cuma gününün ardından Cumartesi günü haftanın maçlarına devam edildi.

15:00’da lige bu sene katılan COZA Esports – Gamers of Future ile karşılaştı. Safranbolu haritasında 10-4, Gaziantep haritasında 16-14 skorları ile maçtan 2-0 galip ayrılmayı başaran takım COZA Esports oldu. Maçın en iyi oyuncusu ise 54 öldürme, 7 asist ve 26 ölüm ile COZA Esports takımı oyuncusu Mehmet “Wocker” Çalışçı oldu. Bu galibiyet düşme potasında yarışan COZA Esports için ilaç gibi geldi. Alınan galibiyette büyük rol oynayan Wocker belki de sezon içinde en iyi oyunlarından birini sergiledi.

16:30’da Vengeance ve 1907 Fenerbahçe karşılaştı. Lig aşamasını lider bitirmeyi garantileyen 1907 Fenerbahçe için rahat bir maç olacağı kesindi ve öyle de oldu. Rakibi Vengeance karşısında Çin Bahçeleri ve Safranbolu haritalarında galip gelerek maçtan 2-0 skoru ile galip ayrılmayı başaran ekip oldu. Karşılaşmada kendini fazlasıyla kanıtlayan isim ise 38 öldürme, 4 asist ve 20 ölüm ile Kaan “Razorcone” Arslan oldu.

18:00’da ise Mod-Z Esports ve Galatasaray Esports karşılaşması vardı. Ligin son şampiyonu Galatasaray Espor ve Mod-Z Esports arasında çekişmeli bir maç geçmesine rağmen iki takımda 1 puan almaktan kaçamadı. Safranbolu haritasını Galatasaray Espor kazanırken, Çin Bahçeleri haritasını ise Mod-Z Esports kazandı ve maç beraberlik ile sonuçlandı. Maçın en iyi oyuncusu 29 öldürme, 7 asist ve 20 ölüm ile Cihan “Unity” Seferoğlu oldu.

Günün kapanış maçında ise İstanbul Espor Kulübü ve ICE Warriors karşılaştı. Düşme potasını etkileyecek önemli maçlardan biri olan bu maçtan galip ayrılan ekip ise İstanbul Espor Kulübü oldu. Maçın en iyi oyuncusu 35 öldürme, 4 asist ve 23 ölüm ile Çağatay “Leo” Buran oldu.

Zula Süper Lig 9. Hafta, 2. Gün Sonuçları

9. Hafta, 3. Gün

Son günün ilk karşılaşması Haftaya galibiyet ile başlayan 1907 Fenerbahçe ve COZA Esports arasında oynandı. Ligden düşmemek için elinden gelenin daha fazlasını yapmak isteyen COZA Esports Gaziantep haritasını kazanırken, Favela haritasını ise 1907 Fenerbahçe kazandı. Maç böylelikle 1-1’lik skor ile berabere sonuçlandı. Maçın en iyi oyuncusu ise 9. Haftanın içinde iki defa 50+ skora ulaşmayı başaran Özgür “Alaf4n” Çetin oldu.

Günün devamında saatler 16:30’u gösterdiğinde Gamers of Future ve Bursa Espor arasında oynanacak olan karşılaşma başladı. Maça iyi başlayan Bursa Espor takımı maçtan 1-1 skoru ile Gamers of Future karşısında bir puanı cebine koydu. Maçın en iyi oyuncusu Gamers of Future takımı oyuncusu olan, 47 öldürme, 2 asist ve 36 ölüm ile Oğuz “Woody” Kaya oldu.

18:00’da Oyun Hizmetleri ve İstanbul Espor Kulübü karşı karşıya geldi. Çin Bahçeleri ve Gaziantep haritalarından galip gelmeyi başaran İstanbul Espor maçtan 2-0 skoru ile galip ayrılmayı başardı. Maç içinde oyuna etkisini göstererek en iyi oyuncu olmayı başaran isim Çağatay “Leo” Buran.

*Çağatay “Leo” Buran dün ICE Warriors karşılaşmasında da maçın en iyi oyuncusu olmayı başarmıştı.

Haftanın ve günün son karşılaşması ise ICE Warriors ve Galatasaray Espor arasında oynandı. Düşmemek için tek çaresi kazanmak olan ICE Warriors tüm çabalarına rağmen maçı 2-0 skoru ile kaybetti. Maçın en iyi oyuncusu ICE Warriors takımından Eren “Stand” Teksoy oldu.

Zula Süper Lig: 9. Hafta, 3. Gün Sonuçları

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ZULA