Connect with us

Among Us

Among Us geliştiricileri hilecileri durdurmaya çalışıyor

Among Us’da hile kullanan kişiler oyuncuların keyfini kaçırmaya başladı.

Among Us geliştiricileri hilecileri durdurmaya çalışıyor

Son zamanların en popüler oyunları arasında yer alan Among Us oyununu oynayanlar, oyunlarında hileciler ile daha sık karşılaşmaya başladıklarını belirtmeye başladılar. Hile kullananların oyunun pek çok noktasına müdahale etmesi üzerine oyunu geliştiren üç kişilik bir ekipten oluşan stüdyo Innersloth, kötü niyetli kişilere karşı harekete geçme kararı aldı.

GameSpot’un haberinde belirtilene göre Among Us oyununu geliştiren ekip arasında arasında yer alan Forest Willard, Kotaku’ya “Bunun etrafında inşa edilmiş daha iyi denetim ve raporlama sistemlerine sahip olabilmek için bir hesap sistemi kurmak için acele ediyoruz. Ayrıca sunucular kurarak saldırıları tespit etme ve engelleme konusunda yardım alıyoruz. Ve aynı zamanda istemci tarafında hile önleme hakkında da çalışıyoruz. Tüm doğru kişileri bir araya getirmek için çabalıyorum, oysa briçok açıdan saldırıp, birçok yönden aynı zamanda daha iyi olmasını ümit ediyorum.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan son detaylara göre ünlü yayıncıların yayınlarında bu oyunu oynaması ile popüler olan oyunun çoğunluğu mobil platformlar üzerinde olan 60 milyondan daha fazla oyuncusu bulunuyor. Steam‘in sağladığı verilere göre Among Us 6 Ekim günü anlık olarak 348 binden daha fazla oyuncu tarafından oynandı. Oyun popülerliğini bir süre daha sürdürecek gibi görünüyor.

Among Us şu sıralar Steam üzerinde 10 lira 50 kuruş karşılığında, IOS ve Android platformlarında ise ücretsiz olarak oynanabilir durumda.


İlginizi Çekebilir:

Kendine Müzisyen Twitch üzerinden banlandı!

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Among Us