Connect with us

Espor

Armut’lu MAD Lions, Rogue’u mağlup etti!

Ligdeki en iyi iki genç takım arasında geçen oyunun galibi MAD oldu.

MAD Lions

Bu sezon gördüğümüz en heyecan verici League of Legends oyunlarından ardından, MAD Lions, 2021 LEC Spring Split playoff’larının üst sıralarında kalmak için Rogue’a karşı büyük bir galibiyet aldı.

Son iki sezondur, MAD Lions ve Rogue zıt oyun tarzları ile tanındı. MAD, sürekli çatışmaların ve takım savaşlarının kaosuna yaslanması, Rogue ise oyunun hızını kontrol etmesiyle tanınır.

İlk oyunda, MAD Lions’ın stüdyo sahnesinin parlak ışıklarından biraz baskı hissettiği ve 29 dakikalık klasik bir Rogue oyunu ile maçı kaybettiler. Takımın filizlenen yıldız ormancısı Elyoya bile serinin başında hata yapmaktan korktuğu için “oyun yapmaktan korktuğunu” söyledi.

Ancak o maçtan sonra, o ve takımın geri kalanı, oyunlarında tetiği çekemeyecek kadar tereddütlü olsalardı kazanamayacaklarını anladılar. Sonuç olarak, seri ilerledikçe daha agresif olmaya başladılar ve bu da daha iyi sonuçlar verdi.

MAD Lions’ın ateşli desteği Kaiser, bu sezon sonrası gördüğümüz en iyi Alistar oyunlarından bazılarıyla başı çekerken takımıda onun arksından geldi. Dördüncü ve son oyun geldiğinde Rogue, 15. dakikada 5.000 altınlık bir liderliğe sahipken, Hans sama sadece sekiz dakika içinde üçte üç aldı.

Neredeyse “Silver Scrapes” önümüze geliyordu, ancak bu büyük farka rağmen MAD Lions oyunu kazanmak için ilerlemeye devam etti. Sonunda takım, savaşarak Rogue’u alt etti ve 25. dakikadan itibaren neredeyse her savaşta rakiplerini geride bıraktı.

Bu zaferle MAD Lions, önümüzdeki hafta sonu G2 Esports ile karşılaşmak için üst sıralarda yer alacak. Bu iki takım da çatışmayı seven takımlar, bu nedenle haftaya bireysel takım savaşlarında hangi takımın daha iyi olduğuna karar vereceğiz.

Rogue’un rakipleri, Fnatic – Schalke 04 karşılaşmasının galibi olacak.

Önümüzdeki hafta playofflar geri döndüğünde tüm LEC aksiyonunu yakalayın.

PUBG Mobile Pro Scrims Türkiye’de mücadele edecek takımlar duyuruldu!

Steel Tactics Esports FIFA arenasına geri dönüyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor