Connect with us

LoL

Aurelion Sol güncellemesi yolda: 3 yeteneğinde de değişiklik gündemde

9.15 henüz paylaşıldı ama PBE’de hareketlilik sürüyor: Aurelion Sol için büyük bir güncelleme yolda!

aurelion sol buff

League of Legends henüz 9.15 Yaması’nı henüz paylaşmış olsa da oyunun mutfak tarafında şampiyon güncelleme çalışmaları sürüyor. PBE‘ye bugün gelmesi planlanan güncellemede, orta koridorun adeta unutulan şampiyonlarından Aurelion Sol‘de büyük bir değişiklik gündemde.

Şampiyonun pasifi artık daha az hasar verecek gibi görünüyor. Güncel yamada pasifindeki AP oranı %18-35 arasında seviyeye göre değişirken, gelmesi planlanan güncellemede bu oranın %25’e sabitlenmesi düşünülüyor. Bu da pasifinden erken seviyede daha yüksek hasar çıkaracağı anlamına gelen Aurelion Sol’ün, oyunun geç aşamalarında biraz düşüş yaşamasına anlamına geliyor.

Yıldızlar da Aurelion Sol’u yakalayacak

Q yeteneğinin bekleme süresi sabit 10 saniye olan Aurelion’un bu yeteneğinin bekleme süresi artık 11 saniyeden başlayacak. Seviyesi artıkça bekleme süresinde de düşüş olacak bu yetenek, oyunun sonuna doğru 7 saniyeye kadar düşecek. Yeteneğin bekleme süresinde durum böyleyken, verdiği hareket hızı da iki kart arttı. Şimdilerde %10 hareket hızı veren bu yetenek, düşünülen güncellemede %20 hareket hızı sunacak. Eğer Aurelion Sol, Q yeteneğinin gidiş animasyonundan daha hızlı hareket ediyorsa bu yetenek Aurelion’u takip edecek.

LoL şampiyonlarının yeteneklerini doğru tahmin edebilecek misin?

W yeteneğine yeni bir özellik geldi

Aurelion’un W yeteneğine yeni bir özellik eklendi. Bu yetenek aktif edildiği an yıldızların hasarı artıyor ama dönüş hızı düşüyor. W yeteneği aktif edildikten 3 saniye sonra yıldızlar geri çekiliyor ve şampiyon %40 hareket hızı kazanıyor. Bu hareket hızıysa 1,5 saniye etkisini sürdürüyor. Bunların yanı sıra bu yeteneğin bekleme süresi artırıldı. Güncel yamada aktif olduğu saniye başına ekstra mana yiyen bu yetenek, artık saniye bazlı ekstra mana yemek yerine sabit bir mana değeri harcayacak. Tabii bu değerler eskisine nazaran biraz daha fazla olacak.

Hızında da önemli değişiklikler

Aurelion Sol’ün değişikliğe uğrayacak son yeteneği ise E. Bu yeteneğinin pasifinde yer alan hareket hızı yeni yamayla birlikte olmayacak gibi duruyor. Yeteneğin menzili neredeyse 2 katına çıkarken, bekleme süresinde de minik bir artış olacak. Ayrıca yeteneğin hızı sabit olmayacak ve seviyeye bağlı olarak artış gösterecek.

LoL şampiyonlarını küçük resimlerden tanıyabilecek misin?

PBE sunucusuna özel güncellemeleri takip ediyoruz. Sizler de son gelişmelerden haberdar olmak isterseniz PBE Güncellemeleri kategorimizdeki içeriklere göz atabilirsiniz.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL