Connect with us

Espor

AXA Sigorta ile Türkiye Espor Federasyonu arasında sponsorluk anlaşması

AXA Sigorta ile TESFED, önemli bir işbirliğine imza attı.

AXA Sigorta ile Türkiye Espor Federasyonu arasında sponsorluk anlaşması

tr.investing.com tarafından paylaşılan habere göre AXA Sigorta, Türkiye Espor Federasyonu’nun hareketli yaşam sponsoru oldu. Belirtilene göre sponsorluk anlaşması kapsamında AXA Sigorta espora fiziksel hareketlilik getirmek için çalışacak.

Geçtiğimiz dönemde Türkiye Voleybol Federasyonu ve Altınordu Futbol Kulübü ile ortak çalışmalar ve sponsorluklara imza atan şirketin CEO’su Yavuz Ölken TESFED ile gerçekleştirdikleri sponsorluk anlaşmasının ardından verdiği demeçte BM Kalkınma Hedefleri’nin Sağlıklı Bireyler maddesi kapsamında insanların daha sağlıklı ve hareketli bir yaşam sürdürmeleri için ilham verecek projelere destek verdiğini dile getirirken, şöyle devam etti:

“Bu yüzden 2021 yılı boyunca Türkiye Espor Federasyonu’nun “Hareketli Yaşam Sponsorluğu”nu üstleniyoruz. Profesyonel oyuncular günde ortalama sekiz saatlerini bilgisayar başında geçiriyor, fiziksel hareketliliklerinden ödün vermemeleri onlar için özel önem taşıyor. Esporcuların hayatına hareket katmak için AXAFit mobil uygulamamıza takım antrenörleri tarafından hazırlanan ve ekran başında zaman geçirirken yaşanabilecek fiziksel sıkıntıları önlemeye yardımcı özel içerikler eklemek, yayınlarda entegrasyon çalışmaları yapmak ve esporun sevilen isimleriyle iş birlikleri gerçekleştirmek gibi girişimlerimiz var. Önümüzdeki dönemde esporcuların ve espor severlerin hayatlarına daha fazla hareket katmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz”

“Espora tutkun tüm gençlerimizin bilinçli esporcular olarak yetişmeleri temel önceliğimizdir”

Türkiye Espor Federasyonu Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir ise yaptığı açıklamada esporun oyunculara hızlı düşünme ve stratejik karar verme gibi yetenekler kazandırdığını belirtirken, espor ile ilgilenen gençleri sağlıklarını bütünsel olarak korumaları konusunda bilinç kazandırmanın ülkemizde bu sporun ilerlemesinde önemli bir basamak olduğunu dile getirdi.

Özdemir konuşmasının devamında “Federasyon olarak espora tutkun tüm gençlerimizin bilinçli esporcular olarak yetişmeleri temel önceliğimizdir ve bu nedenle Axa Sigorta ile hayata geçirdiğimiz iş birliğini önemsiyoruz. Sporun sağlıklı nesiller yetiştirmekteki rolünü, günümüzde değişen spor anlayışına uygun olarak yeni bir vizyonla çağa uydurmanın yeni yollarını oluşturuyoruz.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Bitexen TESFED Türkiye Kupası bu yıl üçüncü kez 11 farklı oyunda düzenlenecek

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor