Connect with us

Espor

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, espor alanında da mücadele verecek

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün espor takımı Bahçeşehir Esports, Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde mücadele edecek.

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, espor alanında da mücadele verecek

Geçtiğimiz sezon FIBA Europe Cup’ı kazanarak Türkiye’ye erkek basketbol branşındaki yedinci Avrupa kupasını getiren Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, yapılan son duyurulara göre faaliyetlerini espor alanına da taşıyor.

2 Kasım Çarşamba günü yayınlanan basın bültenine göre Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, 2022-23 sezonundan itibaren NBA 2K oyunuyla Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde Bahçeşehir Esports adı ile birlikte yer alacak.

Yücel: “Böyle bir girişimde bulunmanın zamanının geldiğini düşündük”

Konu hakkında konuşan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Yücel, bu hamlenin kendilerini heyecanlandırdığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: Espor sektörü son yıllardaki yükselişini pandemi sonrasında da hızlandırarak devam ettirdi. 2025 yılı için 1.87 milyar dolar pazar değerine ve 600 milyon kişinin üzerinde takipçi kitlesine sahip olması beklenen bu alanda, biz de özellikle kendi öğrencilerimizden gelen artan talebe karşılık vermek adına böyle bir girişimde bulunmanın zamanının geldiğini düşündük.

Elbette bu yükselişi ve gelişimi teknolojiden bağımsız düşünmek mümkün değil. Esporun bugünün olduğu kadar yarının da meselesi olduğuna inandık ve her alanda olduğu gibi burada da adımlarımızı yarınlar için atmayı kendimize vazife gördük. Bu yeni adımın hem kulübümüze hem de Türk espor camiasına hayırlı olmasını diliyorum.’”

Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü’nün espor takımı Bahçeşehir Esports Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde!

Bahçeşehir Esports, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon, Regnum Carya, İstanul Wildcats ve Team Auora gibi espor takımlarının da yer aldığı NBA 2K oyunundaki mücadelesini Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde (TEBL) sürdürecek. 6 Kasım’da başlayarak 8 hafta devam edecek ligi ilk dört sırada tamamlayan takımlar arasında yaşanacak olan Playoff mücadelesinden sonra ise Türkiye Şampiyonu unvanı sahibini bulacak.

Bu sezon için takım çalışmalarını online olarak sürdüreceği bilgisi paylaşılan Bahçeşehir Esports, 4’ü yabancı olmak üzere 8 kişilik oyuncu kadrosu ile bu lige katıldı. Teknik kadroya ek olarak, kulüp adına espor branş yöneticisi olarak görev yapacak olan Seçkin Topaloğlu bu yeni adım ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Espor sektörünün dünyada uzun yıllardır geliştirmeye çalıştığı altyapı modeli ve genç atletlerden oluşan esporun eğitim ile ilişkisi konusunda 5 yıldır Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde oluşturduğumuz bilgi-birikimimizi, Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü altında Bahçeşehir Esports adı ile profesyonel arenada da devam ettireceğiz.

İlk etapta NBA 2K ile başlattığımız branşımızı ilerleyen dönemlerde farklı konsol oyunları ile sonraki aşamada ise farklı platform ve türde oyunlar ile geliştirmeyi planlıyoruz. Özellikle eğitim süreçlerini destekleyecek ve öğrencilerimizin takım çalışması, analitik düşünme ve problem çözme gibi yetkinlikler kazanabileceği oyun ve oyun türlerinde takımlaşmamız devam edecektir. Spor kulübümüzün sahip olduğu doğru altyapı ile sürdürülebilir başarı kültürünü espor branşımızda da devam ettirmek hedefindeyiz.”


İlginizi Çekebilir:

Türkiye Espor Futbol Ligi maçları yeni sezonda TV 8,5 üzerinde yayınlanacak

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor