Connect with us

Espor

BBL Esports, Valorant First Strike büyük finalinde!

.@BBL_esports turnuvanın kazananlar finalinde karşılaştığı Futbolist eSports’u, seride 2-0 mağlup ederek adını büyük finale yazdırdı.

BBL Esports turnuvanın kazananlar finalinde karşılaştığı Futbolist eSports’u, seride 2-0 mağlup ederek adını büyük finale yazdırdı.

Valorant First Strike Türkiye finallerinin 3. gününde oynanan kazananlar kümesi finalinde turnuvanın 2 büyük favorisi karşı karşıya geldi. BBL Esports BO3 formatında oynanan kazananlar finalinde, rakibi Futbolist eSports’u 2-0 mağlup etti.

Serinin ilk maçı BBL Esports’un seçtiği Bind haritasında oynandı. Maçın ilk yarısında rakibine karşı yeteri kadar etkili bir oyun sergileyemeyen Futbolist eSports, ilk yarıyı 8-4 geride kapattı. Haritanın ikinci yarısında ise maça tekrar dahil olmayı başaran Futbolist eSports, ikinci yarıda 10-9 skor avantajı yakalamasına rağmen maçı 13-11 kaybetti. Maç süresince takımı adına topladığı 27 frag ile “russz” maçın dikkat çeken oyuncularından biri oldu.

Futbolist eSports, seride 1-0 geriye düşmesinin ardından, serinin ikinci maçını kendi seçtiği Ascent’de oynadı. İlk haritada da olduğu gibi haritaya etkili bir başlangıç yapan BBL Esports, maçın ilk yarısını 8-4 skor avantajı ile kapattı. Rakibi karşısında kurduğu üstünlüğü ikinci yarıda da başarılı bir şekilde devam ettiren ekip, Futbolist eSports’a 1 round bile kaybetmeden maç skorunu 13-4 olarak belirledi.

BBL Esports, kazananlar finalinde elde ettiği galibiyetin ardından, turnuvanın büyük finaline yenilgi almadan ulaştığı için, büyük finaldeki rakibine karşı seride 1-0 avantaja sahip olacak. Valorant First Strike Türkiye büyük finalinde mücadele edecek bir diğer takım ise, turnuvanın 4. gününde oynanacak olan kaybedenler finalinin kazanan takımı olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor