Connect with us

Espor

BBL Esports, Valorant First Strike Türkiye şampiyonu oldu!

@BBL_esports Valorant First Strike Türkiye şampiyonu oldu!

BBL Esports, Valorant First Strike Türkiye büyük finalinde rakibi Futbolist’i seride 3-0 mağlup ederek, turnuvanın şampiyonu oldu.

BBL Esports büyük finalde karşılaştığı Futbolist ekibini, finallerin 3. gününde oynanan kazananlar finalinde de mağlup etmeyi başarmıştı. Turnuvanın büyük finaline namağlup ulaşmayı başaran ekip, BO5 formatında oynanacak olan seriye 1-0 avantajlı başladı.

Serinin ilk haritası iki ekibin de turnuva sürecinde iddialı olduğu haritalardan birisi olan Haven oldu. Futbolist etkili bir başlangıç yapmayı başaramadığı ilk yarıda 4-0 geride olmasına rağmen ilk yarı skoruna 6-6 denge getirmeyi başardı. Haritanın ikinci yarısında ise skordaki denge bir süre daha bozulmadı. Maç skorunun 10-10 olmasının ardından BBL ekibi, hanesine yazdırdığı art arda 3 round’un ardından, maç skorunu 13-10 olarak belirledi. Maç süresince takımına 24 frag katkısında bulunan “AsLanM4shadW” haritanın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

BBL Esports’un seride 2-0 öne geçmesinin ardından, serinin 3. maçı Split haritasında oynandı. İlk haritaya etkili bir başlangıç yapamayan Futbolist, maçın ilk yarısında skoru uzun bir süre dengede tutsa da ilk yarıyı 7-5 geride kapattı. Haritanın ikinci yarısında ise iki takım adına da değişen fazla bir şey olmadı. Rakibine karşı sergilediği etkili oyunu sürdürmeyi başaran BBL ekibi, maç skorunu 13-10 olarak belirledi. Maç süresince takımına 27 frag katkısında bulunan kaptan “LEGOO” haritanın en dikkat çeken oyuncusu oldu.

BBL Esports, Valorant First Strike Türkiye şampiyonu olarak, Türkiye’nin en iyi Valorant takımı olma unvanına sahip oldu ve ödül havuzundan aslan payını almaya hak kazandı. Playerbros ekibi olarak, turnuva şampiyonu BBL Esports ile birlikte turnuvada mücadele eden bütün takımları kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor