Connect with us

Espor

BBL Esports’taki transfer olayları devam ediyor! CodeMarco ile yollar ayrıldı

CodeMarco: “Gün gelir her şey gün yüzüne çıkar söylenecek çok şey var anlatmamı ister misin?”

BBL Esports'taki transfer olayları devam ediyor! CodeMarco ile yollar ayrıldı

BBL Esports VALORANT takımının oyuncularından Hüseyin “aimDLL” Kabişteke’nin Digital Athletics takımına transferindeki arapsaçı henüz çözülmemişken, BBL tarafından yeni bir duyuru daha geldi. BBL Esports PUBG takımı oyuncularından Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya ile takımın yolları ayrıldı.

2 Aralık Cuma gününün son saatlerinde VALORANT takımı için yapılan açıklamanın ardından, PUBG takımına dair açıklama 3 Aralık 00.45 sularında yapıldı.

Takımın resmi açıklamasında BBL ekibine katıldığı günden bu yana takıma önemli katkıları olduğu belirtilen PUBG oyuncusu Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya ile var olan sözleşmenin espor topluluğu ve kamuoyuna yansıyan son gelişmeler nedeniyle tek taraflı olarak feshedildiği duyuruldu.

CodeMarco: “Söylenecek çok şey var anlatmamı ister misin?”

2021 yılının mayıs ayından bu yana BBL forması giyen PUBG oyuncusu CodeMarco ise bu duyurunun ardından Twitter hesabı üzerinden paylaştığı ilk Tweet’te ayrılığı “BBL ile olan sözleşmem kasım ayı içerisinde bitmiştir.” sözleri ile duyururken, ikinci Tweet’te şu sözlere yer verdi:

“Yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için kasım ayı içerisinde bbl ile olan espor sözleşmem bitmiştir Influencer sözleşmem fesih edildi galiba ben de twitterdan öğreniyorum neyse gün gelir her şey gün yüzüne çıkar söylenecek çok şey var anlatmamı ister misin”

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde Flank ve Kutluhan Alpha tarafından paylaşılan Tweet’ler ile Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya’nın, Yemeksepeti PROTALITY DROPSTARS turnuvasına Digital Athletics takımı ile birlikte kayıt olduğu öğrenilmişti.

BBL Esports PUBG takımı kadrosu

Liquipedia’nın verilerine göre CodeMarco’nun takımdan ayrılmasının ardından BBL’in PUBG kadrosu aşağıdaki gibi şekillendi.

  • Furkan “Smashbae” Şanlı
  • Tugay “Quetpa” Demirel
  • Anıl “Thenderlost” Arslan

İlginizi Çekebilir:

BBL Esports’tan şok açıklama! aimDLL transferinde son durum açıklandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor