Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Bets.net Masters şampiyonu HellRaisers oldu

Bets.net Masters, dün oynanan final maçıyla sonuçlandı.

5 Nisan 2018 Perşembe günü Ukrayna’nın Kiev şehrinde düzenlenmeye başlayan Bets.net Masters CS: GO turnuvası, dün oynanan final serisiyle sonuçlandı.

Finalde yakından tanıdığımız bir oyuncu da yer aldı. Ev sahibi Ukrayna’dan iki oyuncuyu da kadrosunda bulunduran, aynı zaman gururumuz Özgür “woxic” Eker‘in de kadroda önemli bir yer edindiği HellRaisers, Danimarka ekiplerinden North ile karşılaştı. bo3 formatında oynanan maç dün saat 18.10‘da başladı. İlk harita HellRaisers tarafından Cache olarak tercih edildi. Tercihinin aksine ilk yarıda kötü bir performans sergileyen ekip, ilk yarıyı 10-5 geride kapattı. Bu skora rağmen pes etmeyen HellRaisers, ikinci yarıda büyük bir geri dönüşe imza atarak maçı 16-14 kazandı. Bu sonuçla seri 1-0’a geldi. İkinci harita ise North tarafından Overpass olarak belirlendi. Şampiyonluk şansını devam ettirmek isteyen North, galibiyet parolasıyla çıktığı maçta ilk yarıyı tekrardan 10-5 önde kapattı. İkinci yarıda da güzel oyununu sürdüren Danimarka ekibi, 16-6 galip geldi ve seriyi 1-1’e getirdi.

Üçüncü maç ise Inferno haritasında oynandı. İlk yarıda 11-4 skorla bariz bir HellRaisers üstünlüğü vardı. North ise pes etmedi ve durumu 15-15‘e getirdi. Uzatmalarda ise ilk yarıdaki güzel performansına devam eden HellRaisers, maçı 19-17 kazandı ve seriyi 2-1’e getirdi. Bu sonuçla HellRaisers, turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. HellRaisers takımından Bence “DeadFox” Böröcz, 68 öldürme 64 ölümlük performans ile galibiyete büyük katkı sağlayan isimlerden oldu. Takımın Türk oyuncusu Özgür “woxic” Eker ise, 61 öldürme 54 ölüm ile güzel bir performans sergiledi. North takımının yıldızı Valdemar “valde” Bjørn Vangså, sergilediği 75 öldürme 53 ölümlük harika performansa rağmen mağlup olmaktan kurtulamadı.

Geçmişten Günümüze: woxic

Bets.net Masters turnuvasında ne kadar ödül dağıtıldı?

Şampiyon HellRaisers tam $50.000 ödülün sahibi olurken StarSeries Season 5‘e katılma hakkı elde etti. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan North ise $20.000 ödülün sahibi oldu. Turnuvayı üçüncü olarak tamamlayıp büyük bir sürprize imza atan Fragsters ise $15.000 gelir elde etti.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive