Connect with us

Espor

Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020, tüm heyecanıyla devam ediyor!

Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020 heyecanı tüm hızıyla devam ediyor.

Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020 heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Turnuvanın ilk iki haftası Tekken 7, PES ve Dota 2 turnuvalarıyla tamamlanırken kazananlara 10 bin TL değerinde EXEN Coin verildi. Rekabetin zirveye ulaştığı turnuvada gözler oyun dünyasının gözdeleri arasında yer alan ZULA, FIFA20, PUBG, CS:GO, Rocket League ve PUBG Mobile karşılaşmalarına çevrildi.

Bitexen Teknoloji A.Ş.’nin sponsorluğunda gerçekleştirilen Bitexen TESFED Türkiye Kupası 2020’de heyecan ve rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Ekim ayı başında başlayan ve ikinci haftası tamamlanan turnuvanın ilk iki haftasında birbirinden çekişmeli karşılaşmalar oynandı. Turnuva kapsamında gerçekleştirilen Tekken 7’de BLAZE-THE BIG BOSS, PES’te Simegal Erman ve Dota 2’de RISE E-Sports şampiyon oldu. Kazananlara 10 bin TL değerinde EXEN Coin verildi. Turnuva ZULA, FIFA20, PUBG, CS:GO, Rocket League, PUBG Mobile karşılaşmaları ile devam edecek.  Turnuvanın yeni oyunlarına katılımın yine yüksek olması bekleniyor.

Türkiye’yi yurt dışında temsil edecekler!

Türkiye’nin her yerinden 16 yaş ve üzeri tüm e-sporcuların katılımına açık olan ve 125 bin TL değerinde EXEN Coin ödül havuzu bulunan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda her hafta sonu bir oyunun elemeleri ve finali gerçekleştiriliyor. Turnuvada geçen yıl 6 olan oyun sayısı bu yıl 9’a çıkarıldı. Turnuvanın yeni karşılaşmalarından olan PUBG PC ile PUBG Mobile oyununu kazanana 20 bin TL değerinde EXEN Coin; ZULA, FIFA20, CS:GO ve Rocket League karşılaşmalarının birincilerine 10 bin TL değerinde EXEN Coin verilecek.  Tüm sporseverlere e-spor şöleni yaşatan Bitexen TESFED Türkiye Kupası’nda kazananlar, Uluslararası E-spor Federasyonu (IESF) tarafından düzenlenen dünya şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek.

Turnuvanın tüm karşılaşmaları Red Bull Twitch ve TESFED Youtube kanallarından canlı olarak takip edilebiliyor; https://www.youtube.com/channel/UC9O5jIk9gBmRFq1jtZjds3Q

Turnuva takvimi ve detaylı bilgi için; https://tesfed.theacademys.com.tr/

Basın Bülteni

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor