Connect with us

LoL

Bora Koçyiğit: “Daha güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilecek takımlar istiyoruz”

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit: “Daha güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilecek takımlar istiyoruz”

Riot Games Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, Playerbros‘a özel açıklamalarda bulundu. Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleşen “Espor Dünyasında Yönetim, Hukuk ve İletişim Sempozyumu” sırasında konuşma fırsatı bulduğumuz Koçyiğit, yeni sezonda daha güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilecek takımlar istediklerini belirtti.

Yeni sezon ile birlikte yeni bir sisteme de merhaba demeye hazırlanan League of Legends Türkiye için konuşan Koçyiğit, “Aslında en büyük değişiklik daha sağlam yapıda takımların söz konusu olması.” derken, bugüne kadar Riot Games tarafından finanse edilen bir ligin olduğundan bahsetti. Yeni dönem ile birlikte Riot Games’in takımlardan bu finansal desteği çektiğinin altını çizen Koçyiğit, yatırımların Arena’ya olacağını söylüyor.

“Daha güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilecek takımlar istiyoruz”

Yeni dönemde “Daha güçlü, kendi ayakları üzerinde durabilecek takımlar istiyoruz” diyen Bora Koçyiğit, bu takımların şu anda Türkiye’de mevcut olduğunu söyledi. Yeni sezona dahil olacak takımların da hemen hemen belli olduğunu söyleyen ünlü isim, bu takımların önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtti.

“Partnership sistemi Türk esporu için çok önemli” diyen Koçyiğit, bu sistem ile birlikte daha güçlü bir takım yapısının olacağını belirtti.

Playerbros olarak biz de Kadir Has Üniversitesi “Espor Dünyasında Yönetim, Hukuk ve İletişim Sempozyumu”ndaydık. Oradan görüntülerle hazırladığımız videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL