Connect with us

Espor

BrokenBlade’li G2, 2023 LEC kadrosunu TopFather II videosu ile tanıttı

G2 ve Jankos artık ayrı.

G2

G2 Esports nihayet bugün 2023 LEC sezonu için kadrosunu açıkladı.

League of Legends kadrosu, 2022 kadrosundan geriye üst koridor BrokenBlade ve orta koridor Caps kalmış gibi görünüyor. Kadroya üç yeni oyuncu eklendi bunlar ; Ormancı Martin “Yike” Sundelin, ADC Steven “Hans Sama” Liv ve sezon başında takım tarafından alınacağı söylenen Mihael “Mikyx” Mehle.

G2 için yeni bir dönem

Yine de Mikyx, takımın formasının yeni üyesi değil. MSI kazanan ve aynı yıl G2’nun FunPlus Phoenix’e yenildiği Dünya Şampiyonası finallerine yükselen efsanevi 2019 kadrosunun bir parçasıydı. Kasım ayında Excel Esports’tan ayrıldı ve bir yıllık aranın ardından Avrupa organizasyonuna yeniden katılıyor.

G2 ekibindeki iki yeni oyuncu, Avrupa’nın en deneyimli oyuncularından biri olan Hans Sama ve yeni oyuncumuz Yike. 2022’de Hans Sama, LCS’te Team Liquid ile oynadı. Ancak başarısız bir sezonun ardından ve 2022 Dünya Şampiyonası’na katılamamanın ardından, gelecek sezona hazırlanırken kadrosunu yenileyen Kuzey Amerika takımından ayrıldı.

Yike, 2023’te LEC’e ilk çıkışını yapacağı için LEC hayranlarının muhtemelen en az aşina olacağı oyuncu. 22 yaşındaki ve ERL’lerde ünlü bir oyuncu. 2022’de, LFL’nin her iki mevsimini de kazanan ve European Masters’ın İlkbahar ve Yazmevsimlerinde sırasıyla final ve yarı finallerine ulaşan LDLC OL kadrosunun bir parçasıydı.

LEC, ligde 18 Kasım’da duyurulan ve formatta bazı değişiklikler yapıldıktan sonra 21 Ocak’ta 2023 Kış Mevsimi’nin başlamasıyla geri dönecek.


LOL oynayarak kaç saat geçirdiğinize bakmaya ne dersiniz?

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor