Connect with us

LoL

Caps ve Xerxe nasıl transfer edildi? | Dark Passage’ın sahibi Ertuğ Okçuoğlu ile konuştuk

Dark Passage’ın sahibi ve yöneticisi Ertuğ Okçuoğlu ile konuştuk.

Dark Passage’ın sahibi ve yöneticisi Ertuğ Okçuoğlu ile konuştuk.

 1. Merhabalar, sizinle röportaj yapıyor olmak bizim için büyük keyif. Sizi tanımayanlar için kısaca kendinizden bahseder misiniz?
 2. Bir dönem sizi de Counter-Strike sahnesinde görmüştük. Şimdiki esporcularla sizin döneminizi hangi açılardan kıyaslayabilirsiniz? Oynadığınız dönem ile şu anki dönem arasında iyi ve kötü yanlar olarak neleri söyleyebilirsiniz?
 3. Türk esporunda Dark Passage ismi büyük bir yere ve anlama sahip. Peki Dark Passage’ın kuruluş süreci nasıl gerçekleşti? Hangi şartlarda, neler yaparak bu “marka” inşa edildi?
 4. GameX’teki ilk finalin ardından Dark Passage kadrosu büyük bir değişime gitmişti ve Naru’lu efsane kadrosunu kurmuştu. O organizasyonun ardından neler yaşandı, bu net kadro değişikliği yapılırken nasıl bir yol izlendi?
 5. 2016 Türkiye Büyük Finali’nden sonra Dark Passage’ın kupalara ara vermesinin en büyük nedeni olarak neyi görüyorsunuz?
 6. Dark Passage olarak; Caps, Xerxe gibi oyuncuları kadronuza katıp bu oyuncuların yükselişinde büyük rol oynadınız. Peki bu oyuncular nasıl keşfediliyor? Türkiye’ye getirirken nasıl zorluklar yaşanıyor?
 7. Ayrıca, birçok takım taraftarı çoğu ekibin kadrolarından memnun değil gibi duruyor. Takım sahiplerinin bu duruma tavrı ise olabilecek en iyi kadroyu kurdukları yönünde. Bu tarz söylemlere nasıl cevap veriyorsunuz? Dark Passage yeni sezonda mücadele edecek LoL kadrosunu kurarken hangi kriterleri dikkate aldı?
 8. Geçtiğimiz mevsimin ortalarında Kirei ve Humanoid transferleri yapılmıştı ve takım ligin tehlikeli ekiplerinden biri haline gelmişti. Oyuncuların yüksek maliyetlere DP’ye geldiği konuşulmuştu. Peki bu oyuncuların transfer süreçleri nasıl gerçekleşti ve sözleşme yenileme teklifi yapıldı mı?
 9. Buradan hareketle yabancı oyuncu konusuna geçebiliriz. Dark Passage’ın kadrosuna eklediği yabancı oyuncularla sözleşme bitiminin ardından yola devam etmediği görülüyor. Şimdilik buna cevap vermek çok erken belki ama, takımın yeni yabancıları Saulius ve NikolaSenpai ile yapılan sözleşmelerin tamamlanmasının ardından bu oyuncularla yola devam etme planları var mı? DP’nin şu anki kadrosu 3 yıllık plan üzerine mi kuruldu?
 10. 2019 ile birlikte Şampiyonluk Ligi de yeni bir formata geçiyor. Dark Passage’ın da arasında bulunduğu ekiplerle 3 yıllık anlaşmalar yapıldı. Yeni sistemin Türk LoL dünyasına ve Dark Passage’a neler getireceğini düşünüyorsunuz?
 11. 2019’da aynı zamanda bir espor merkezi de açılacak. Şampiyonluk Ligi maçlarının oynanacağı Espor Arena’nın Türk esporuna nasıl bir etkisi olacağını düşünüyorsunuz?
 12. Dark Passage yakın dönemde CS: GO kadrosuyla yollarını ayırdı. CS: GO için yeni bir yapılanma düşünüyor musunuz? Bu bağlamda Türkiye’de CS: GO’nun yeteri kadar maddi destek bulamamasının nedenini neye bağlıyorsunuz?
 13. Her ne kadar espor kitlesi tarafından pek benimsenmese de Zula – Wolfteam gibi oyunların ligleri takımlar için iyi bir gelir kaynağı olabiliyor. Bir Wolfteam takımı bulunan Dark Passage’ın bu liglere bakış açısı ve buralarda geleceği dönük hedefleri neler? Zula için de bir kadro çıkacak mı?
 14. Dark Passage’ın Kadıköy’de bir internet kafesi bulunuyor. Aynı zamanda bir turnuva merkezi olarak da gösterilen bu alan hakkında bilgi verir misiniz? İlerleyen dönemde buna benzer Dark Passage odaklı yeni mekanlar görecek miyiz?
 15. Sorularımızı cevapladığınız için teşekkür ederiz. Son olarak takım taraftarlarına söylemek istediğiniz bir şeyler var mı?

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL