Connect with us

Espor

Challengers 2’ye kalan son iki takım Oxygen Esports ve Futbolist oluyor

Valorant Champions Tour Challengers 1 Türkiye turnuvasının son maçları 14 Şubat itibariyle oynandı.

Valorant Champions Tour Challengers 1 Türkiye turnuvasının son maçları 14 Şubat itibariyle oynandı. İki tane karşılaşmanın oynandığı günde ilk karşılaşma, Oxygen Esports ve No Org Found arasında gerçekleşti. Mücadeleyi 2-0 kazanan Oxygen Esports ekibi 2500 € ve Challengers 2’ye doğrudan katılım hakkı kazandı.

 

Bind ve Ascent haritaları üzerinden oynanan iki maçta da, disiplinden hiç kopmayan bir Oxygen ekibi bizleri karşıladı. Bind haritasında 13-4, Ascent haritasında 13-5 kazanan takım güçlü ve disiplinli oyununun karşılığını aldı. Böylelikle Oxygen Esports VCT Challengers 1 Türkiye turnuvasında bir üst tura çıkan üçüncü takım oldu. Yeni bir takım olmasına rağmen sağlam bir görüntü veren No Org Found, önümüzdeki turnuvalarda daha iyi mücadele edeceğinin sinyallerini verdi. Maçtan sonra organizasyon eksikliğini hissettiğini söyleyen ekip, ikinci ön elemelere daha iyi hazırlanacaklarını belirtti. Maçlardan akılda kalan oyuncular ise, Oxygen ekibinden ‘XİSTOU’, No Org Found ekibinden ‘jonx’ oldu. Maçların toplam istatistikleri şu şekilde:

 

No Org Found

 

Oxygen Esports

 

https://twitter.com/OXG_Esports/status/1360973165086801924?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1360973165086801924%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fpublish.twitter.com%2F%3Fquery%3Dhttps3A2F2Ftwitter.com2FOXG_Esports2Fstatus2F1360973165086801924widget%3DTweet

 

Günün ikinci maçı ise Futbolist ve fastPay Wildcats arasında oynandı. Kıyasıya geçen maçlarda hangi takımın kazanacağını ön görmek mümkün değildi. Çok yakın mücadelelerin olduğu seride Futbolist, son haritayı kazanarak rakibini 2-1 mağlup etti. 2500 € ödülün ve Challengers 2’ye doğrudan katılım hakkının son sahibi Futbolist oldu.

 

Icebox, Ascent ve Haven olmak üzere üç haritada oynanan seri izleyenleri kesinlikle tatmin etmiştir. Ascent haritasında 13-5, Haven haritasında 13-10 galip gelen Futbolist ekibi 2-1’lik skorla bir üst tura çıkmayı başardı. Futbolist oyuncusu ‘mojj’ aldığı clutch rauntlarla takımını hep oyunda tuttu. ‘STERBEN’ de kritik skorlarıyla takımın itici gücüydü. Wildcats takımının hızlı oyunu mağlubiyete engel olamasa da, ilerleyen maçlarda karşısına gelecek takımlara gözdağı vermiştir. Wildcast’te ön plana çıkan oyuncular ‘Brave’ ve ‘TheCady’ oldu. Zorlu karşılaşmaların istatistikleri şöyle:

 

Futbolist

 

fastPay Wildcats

 

 

Son günün ardından Valorant Champions Tour Challengers 1’de başarıya ulaşarak Challenger 2’ye katılma hakkı kazanan takımlar belirlendi.

 

  • Cyber Skull Esports
  • BBL Esports
  • Oxygen Esports
  • Futbolist

 

Son maçların ardından Valorant Champions Tour Challengers 1 Türkiye turnuvası tamamlandı. Heyecan ve mücadele dolu üç gün geçirdik.  Hali hazırda olan takımlar ve aramıza yeni katılan takımlar kendilerini gösterme fırsatı yakaladılar. Bu turnuvanın sadece bir başlangıç olduğunu unutmayalım. Valorant esporunun gelişimi beni gerçekten heyecanlandırıyor. Özellikle ülkemizde genç, yaşlı pek çok yeteneğin bulunması, Valorant esporunda ön saflarda olacağımızın habercisi. Önümüzdeki günlerde büyük küçük birçok turnuva olacaktır. Bu turnuvalarla ilgili en son haberleri, ayrıntılı bilgileri, analizleri ve tarihleri sitemizde bulabilirsiniz. GG WP!

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor