Connect with us

Güncel

Çin’de çocukların yayıncılara bağış yapması yasaklandı!

Çin canlı yayınlara yönelik yeni bir karar aldı.

Çin'de çocukların yayıncılara bağış yapması yasaklandı!

Kotaku’nun Reuters’a dayandırdığı haberinde belirtilene göre geride bıraktığımız cumartesi günü Çin hükümetine bağlı Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi, canlı yayın platformlarının reşit olmayan kullanıcıların canlı yayıncılara bağış yapmasını veya ebeveynlerinin izni olmadan canlı yayıncı olmasını önlemek için kontrolleri artırması gerektiğini dile getirerek, bir takım düzenlemelerin yapıldığını duyurdu.

Haberde belirtilene göre Çin’deki 18 yaşının altındaki izleyiciler, artık izledikleri yayıncıları desteklemek amacı ile maddi olarak bağışta bulunamayacaklar. Bunun ile birlikte reşit olmayanların canlı yayıncı olması izni de ebeveynlerinde olacak.

Reuters’ın haberine göre Ulusal Radyo ve Televizyon İdaresi ayrıca 18 yaşının altındaki izleyicilerin izleme saatlerine dair de bir karar aldı. Belirtilene göre bir çocuğun hesabı ile canlı yayın içeriği izleyen herkesin tüm yayınları 22.00’dan sonra kilitlenecek.

Siz alınan bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüzbinlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VCT 2022: EMEA Stage 2 Challengers grupları belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel