Connect with us

Espor

Çin’de reşit olmayan oyunculara oyun kısıtlaması getirildi!

Reşit olmayan oyuncular çevrim içi oyunlara kısıtlı sürelerde erişebilecek!

Çin oyunculara kısıtlama getiriyor

Çin devlet medyası geçtiğimiz günlerde bazı açıklamarda bulundu. Yapılan açıklamaya göre Çin’deki oyun bağımlılığı konusu yetkilileri endişelendirdiğinden dolayı bir çözüme gidildi. 18 yaş altı yani reşit olmayan oyuncular Cuma, hafta sonları ve resmi tatillerde kısıtlı oyun sürelerine sahip olacak!

Açıklamaya göre reşit olmayan oyuncular yukarıda belirtilen günlerde saat 15:00 ile 16:00 arası oynadıkları oyuna girebilecek.

Ülkedeki video oyunlarını denetleyip düzenleyen kurum, çevrimiçi oyun şirketlerinin bu saatler dışında hizmet vermelerine yasak getireceği açıklandı. Bunun önüne de gerçek isim doğrulama sistemi adı verilen bir sistemle geçileceğini ve sistemin gayet düzgün çalışacağını belirttiler.

Bu uygulama ise Çin’li oyuncular için yeni değil ancak çok daha katı. Bunun öncesinde tatillerde üç, diğer günlerde bir buçuk saat oyun oynayabilen oyuncular artık çok daha kısıtlı sürelerde oyunlara giriş yapabilecek.

Büyük oyun firmalarının da merkezlerinin bulunduğu Çin’de yapılan bu açıklama bu firmaları da derinden etkiledi. Ekonomik olarak da kötü etkilenen şirketlerin hisselerinde de düşüşe rastladı.

Ulusal Basın ve Yayın İdaresi, bu büyük şirketlerin alınan karara uymaları için de ellerinden geleni yapacaklarını ve denetimi oldukça sıkı tutacaklarını da ekledi!

İlginizi Çekebilir:

EDward Gaming üç yıl aradan sonra Dünya Şampiyonası’na geri döndü

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor