Connect with us

Espor

Cloud9, 2021 MSS Playoff’larında 3-1 ile Team Liquid’i geçip finale çıkmayı başardı

Cloud9, 2021 Sezon Ortası turnuvası finallerine çıktı.

Cloud9

Cloud9 , 2021 League of Legends bahar mevsimi normal sezon sıralamasında altı hafta boyunca üst sıralarda mücadele ettikten sonra LCS Sezon Ortası Showdown’ın ikinci beş maçlık serisinde serisinde Team Liquid’i alt etti.

Cloud9’un Liquid’i 5 maçlık seride yendiğini görmeyeli uzun zaman oldu, son seri zaferleri 2015 bahar mevsimi playofflarına kadar uzanıyor.Ancak bu yıl yalnızca Cloud9’ı dört oyunda mağlup edebildi.

Seri boyunca,Perkz ve takımı, Liquid’e kıyasla farklı bir orta ve geç oyun makro bilgisi seviyesinde olduğunu gösterdi. Kalista ile erken oyun kompozisyonu veya Ryze ve Jinx ile oyunun son safhalarında bir takım kompozisyonu olsun, rakiplerini birden fazla senaryoda geride bıraktılar.

Ayrıca, Blaber tarafından koridorda sürekli ziyaret edilen Liquid’in süper yıldız üst koridor oyuncusu Alphari’yi rahatsız edip güçlenmesini engellediler.

https://twitter.com/LCSOfficial/status/1378476559187673095?ref_src

Perkz ve takımı erken oyunda geri kalsa bile ekip, altın dengesini tersine çevirmenin ve azaltmanın yollarını buldu.

Sonuçta Liquid, genellikle en iyi takım özelliği olan erken oyunu Cloud9’a karşı kullanamadı. Normal sezonda Liquid, 15 dakikada ortalama 2.096 altın farkla ligin en baskın erken takımı olarak biliniyordu, ancak dört maçta asla bu kadar büyük bir altın farkı elde edemediler.

Şimdi, Cloud9 2021 MSS Finalleri’nde yerlerini kilitlerken, Liquid, TSM vs 100 Thieves üçlüsünün galibiyle karşı karşıya gelecek.

Türkiye Espor Futbol Ligi’nde 20. haftanın en değerli 11’i belli oldu!

Pro Elite League’de 1. ve 2. haftanın sonucunda oluşan haftanın takımı belli oldu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor