Connect with us

Espor

Crown profesyonel arenadan emekli olma kararı aldı

Oyuncu “Sanırım nihayet gitme zamanı geldi” diyerek emekli olduğunu açıkladı.

Crown profesyonel

Crown profesyonel arenadan emekli olma kararı aldı. League of Legends oyuncuları tarafından tanınan ünlü orta koridor oyuncusu Lee “Crown” Min-ho, instagram adresinden paylaştığı bir duyuru ile emekli olduğunu açıkladı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

이민호 (@minho_crown)’in paylaştığı bir gönderi

Crown, 2014 yılında StarCraft II sahnesinden ayrıldıktan sonra yolculuğuna LoL profesyoneli olarak devam etmişti. Kariyerindeki pik noktasına ise 2017’de Samsung Galaxy ile SK Telecom T1’i yenerek Dünya Şampiyonası’nı kazandığında ulaştı.

25 yaşındaki oyuncu 2019’da LCS ekibi OpTic Gaming’e katılmak için ABD’ye geldi, ancak kadroyla tutarsız performanslar sergiledi. Bu yılın başlarında CLG ile kısa bir süre çalıştıktan sonra, Güney Kore’ye geri döndü ve Nisan ayında Challengers Korea takımı OZ Gaming’e katıldı.

Inven Global tarafından yapılan bir çeviriye göre oyuncunun paylaşımında şu sözler yer aldı.

“Bir noktadan itibaren, eğlenceli, ilginç ve rekabetçi olmaktan ziyade, tüm düşüncelerim olumsuz düşüncelerle doldu ve stresli olmaya başladı. Gerçekçi olarak ulaşamadığım şeyleri hayal ediyordum. Hep bir dahaki sefere dedim ve şimdiye kadar acınası bir şekilde katlandım. Sanırım nihayet gitme zamanı geldi. “

Her ne kadar profesyonel arenadan emekli olduğunu söylese de oyuncu muhtemelen koç-analist olarak kariyerine devam edecek gibi duruyor.

Eskişehirspor eSpor, Proeliteleague’de haftayı 1 puanla tamamladı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor