Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO’da dolandırıcılara dev darbe!

Dolandırıcılığı engellemek adına önemli bir güncelleme!

Dün gece saatlerinde CS:GO‘ya gelen bir güncelleme ile Valve, oyunun ticari kısmıyla ilgilenen ve eşya alım satımı ile para kazanan kişilere bir darbe daha vurdu.

Geçtiğimiz yılda eşyalara takas yasaklaması getiren ve takası yapılan eşyaların her birini 1 hafta takas yapılamaz hale getiren Valve, bu yeni güncelleme ile de oyun içerisinde kasa açmaya yarayan anahtarların alım satımını tamamen yasakladı.

Fakat bu konuda tolerans da gösterilmemiş değil. Daha önceden oyuncuların envanterlerinde bulunan tüm anahtarların takası mümkün olacak. Fakat yeni alınan anahtarlar için bu durum geçerli olmayacak. Yani oyuncular, son defa takas yapmak veya satmak için anahtar alabilecek ve bu da CS:GO’da bir devrin sonu olacak aslında.

Bu durum yalnızca yeni alınan anahtarları etkileyecek. Eskiden satın alınan anahtarlar bu yasaklamadan etkilenmeyecek. Yapılan açıklamada ise bu yasağın sebebinin, CS:GO takas sistemini kullanan büyük dolandırıcılık ağlarının önüne geçmek ve aslında bu doğrultuda oyuncuları korumak olduğu belirtildi. Bakalım bu yasaklama, Valve’ın düşündüğü gibi etkili olabilecek mi?

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive