Connect with us

Espor

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Gençlik Espor Turnuvası finaline katıldı

AK Gençlik Espor Turnuvası finali @RTErdogan’ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Gençlik Espor Turnuvası finaline katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen ve finali AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Gençlik Espor Turnuvası finaline ve ödül törenine katıldı.

AK Gençlik Espor Turnuvası kapsamında düzenlenen FIFA turnuvasının fastPay Wildcats ve Şahangiller Espor arasında gerçekleştirilen final karşılaşmasını izleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris Saint-Germain ve Liverpool takımlarının seçildiği karşılaşma hakkında yorumlarda da bulundu. FIFA turnuvasının finalinde şampiyonluğa ulaşan isim ise fastPay Wildcats ekibinden Berk “Berkije” Turan oldu.

Twitch üzerinden de canlı olarak yayınlanan finallerde şampiyonun belli olmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma gerçekleştirerek turnuvada başarılı olan esporculara ödüllerini takdim etti.

Etkinliğin sona ermesinin ardından Türkiye E-Spor Federasyonu Kurucu Başkanı Alper Afşin Özdemir de bir açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanının esporcuların arasında olduğu bu fotoğrafın çok önemli olduğunu belirten Özdemir, Espor artık hayatın her alanında, sporun yeni hali. Yarın daha da büyüyecek ve kıymetli olacak. Bizlere düşen ülke olarak esporu ve esporcularımızı daha da desteklemek, önlerini açmak.” dedi.

Finalde rakibini mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Berk “Berkije” Turan ise Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Böylesine önemli bir finali kazandığım için çok mutluyum, emeği geçen ve mücadele eden herkesi tebrik ederim” sözlerini kullandı.

https://twitter.com/RTErdogan/status/1401953267010134022


İlginizi Çekebilir:

AK Gençlik Espor Turnuvası duyuruldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor