Connect with us

Güncel

Cyberpunk 2077 Türkçe çeviri “hatası” ile tepkileri üzerine topladı!

Oyundaki bir posterin çevirisi tepkilere sebep oldu!

Cyberpunk 2077 Türkçe

Son günlerin en büyük ses getiren yapımı Cyberpunk 2077 Türkçe çevirisinde bulunan bir “hata” ile sosyal medyayı salladı.

Polonyalı geliştirici CD Projekt Red tarafından geliştirilen ve 10 Aralık’taki çıkan Cyberpunk 2077 çıkışı ile büyük ses getirmeyi başarmıştı. Türkçe altyazı ve arayüz desteği ile gelen Cyberpunk 2077’de fark edilen bir çeviri detayı ise ülkemiz oyuncuları tarafından fazlasıyla eleştirildi.

Oyunun İngilizce versiyonunda “Perilous Futur” (Tehlikeli, Vahim Gelecek) olarak bulunan posterin Türkçeye çevirisinin “İstikbal G*tlerdedir” olarak çevrilmesi ülkemiz oyuncularının büyük tepkisini topladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ait “İstikbal Göklerdedir” sözü üzerinden yapılan bu çeviriye, oyuncular kadar yayıncılar tarafından da büyük tepki gösterildi. Başta Elraen olmak üzere pek çok yayıncı konu hakkındaki şikayetlerini sosyal medya hesaplarından belirttiler.

“Oyunda çeviri hatası olabilecek bir durum fark ettik ve bu hata Türk Değerlerini aşağılıyor. Bu hakkında şaka yapılabilecek bir durum değildir ve bu konuda anlayışlı olamayız. Konu hakkında açıklama ve araştırmalarınızı bekliyoruz”

Sosyal medyada başlayan tepkilerin ardından oyunun Türkçe çevirisinden sorumlu ekip 23 Studios tarafından da açıklama geldi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

23 Studios (@23.std)’in paylaştığı bir gönderi

Çeviriden sorumlu stüdyo konu hakkında açıklamada bulunurken henüz oyunun geliştiricisi CD PROJEKT cephesinden Cyberpunk 2077 Türkçe çeviri hakkındaki bu durum ile ile ilgili bir cevap gelmedi.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel