Connect with us

Espor

Derbinin galibi Galatasaray! Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 7. hafta sona erdi

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 7. haftasında derbiden Galatasaray Espor galibiyet ile ayrıldı.

Derbinin galibi Galatasaray! Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 7. hafta sona erdi

Toplamda 10 karşılaşmanın oynandığı Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 7. hafta sona erdi. Fenerbahçe Espor – Galatasaray Espor derbisine de sahne olan haftanın ardından Playoff yarışı kızıştı.

Ligin lideri fastPay Wildcats ile Team Aurora’nın karşı karşıya geldiği günün açılış karşılaşmasında Wildcats ekibi hanesine bir galibiyet puanı daha yazdırarak liderliğini korurken, günün devamında bir derbi oynandı.

Saat 15:00’da başlayan Fenerbahçe Espor – Galatasaray Espor derbisinde ilk kanı sarı kırmızılı taraf aldı. Galatasaray kazandığı avantaj ile altın farkını çoğaltsa Fenerbahçe karşılaşmadan kopmayarak mücadele etmeye devam etti. Dakika 21’de geri düşmüş gibi görünse de Galatasaray Baron Nashor’un desteği ile takım savaşını kazanarak farkı açmayı başardı. Fenerbahçe’nin pes etmediği karşılaşmada sarı kırmızılı taraf 37. dakikada kazandığı takım savaşının ardından galibiyete ulaşmayı başardı.

Günün üçüncü karşılaşmasında Papara SuperMassive Blaze sunucuların büyük bir kısmını ters köşe yaparak Dark Passage’i mağlup ederken, günün devamında 5 Ronin Beşiktaş Espor’u, NASR Esports ise Galakticos’u mağlup etti.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 7. hafta 2. gün sonuçları

  • 14:00 – fastPay Wildcats 1 – 0 Team Aurora
  • 15:00 – Fenerbahçe Espor 0 – 1 Galatasaray Espor
  • 16:00 – Papara SuperMassive Blaze 1 – 0 Dark Passage
  • 17:00 – 5 Ronin 1 – 0 Beşiktaş Espor
  • 18:00 – Galakticos 0 – 1 NASR Esports

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi 7. hafta karşılaşmalarının sona ermesinin ardından ligde puan durumunda fastPay Wildcats zirvedeki yerini korurken, ikinci sırayı Galatasray Espor ve Dark Passage, dördüncü sırayı ise 5 Ronin, NASR Esports ve Team Aurora paylaşıyor.


İlginizi Çekebilir:

LCK 2022 Bahar Mevsimi 7. hafta mücadeleleri tamamlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor