Connect with us

Espor

DK Showmaker: ”Lig olarak LEC’den daha iyi durumdayız.”

”Mevsim finallerinde kendimizi kanıtlamamız gerekiyor.”

DK Showmaker

Damwon KIA’nın yıldız orta koridor oyuncusu Showmaker, 2-0 kazandıkları Fredıt BRION serisinin ardından medya mensuplarının sorularını yanıtladı. G2 Mikyx‘in geçen hafta söylediklerine de cevap veren başarılı oyuncu, mevsim finallerine gidilirken takım hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.

DWG’nin şuanki performansı, son Worlds şampiyonu olduğunuzu düşünürsek pek tatmin edici değil gibi. Bunun hakkında neler söylersin?

Şu ana kadar aldığımız sonuçların tatmin edici olmadığını biliyorum fakat normal sezondaki sonuçlarımız böyle olsa da önemli olan play-offl’ardır. Orada kendimizi kanıtlamamız gerekiyor ve hedefimiz şampiyonluk.

LCK sıralamasına bakarsak yaz mevsimi beklediğin gibi mi ilerliyor?

Emin değilim. Şu anda ligin en iyi takımları ile alt takımlar arasındaki fark o kadar büyük değil. Bu yüzden kesinlikle ilginç bir sezon. Her takımın diğer takımları yenebileceği bir ortam var.

Diğer liglere göz atıyor musun? En çok hangi ligi izliyorsunuz?

LPL’i çok izliyorum. Orada çok iyi takımlar var. Aynı saat diliminde olduğumuz için onları izlemek daha kolay. Genelde güçlü takımlar arasındaki tüm maçları izlerim.

Geçtiğimiz günlerde Mikyx, LCK alt koridorlarının LPL veya LEC kadar iyi olmadığını söyledi. Bu sezon alt koridorda da oynadın. Neler söylersin?

Belki LCK, LPL’in gerisinde olabilir ama bence biz LEC’den daha iyiyiz. LEC’in o kadar üst seviyede olduğunu düşünmüyorum. LCK alt koridorları LPL’e ile karşılaştırılabilir fakat LEC ile…

DWG KIA’nın hedefi yaz mevsimi şampiyonu olmak ve doğrudan Worlds’e gitmek olacaktır. Bu hedefe ulaşmak için neyin iyileştirilmesi gerekiyor?

Nasıl kazanacağımız konusunda iyi bir fikrimiz olduğunu düşünüyorum ama süreçte bazı hatalar var. Strateji analistimiz ekibe yeni katıldı ve hatalarımızı önleyerek daha sağlam bir ekip olmak için çok çalışacağız.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor