Connect with us

Espor

EMEA LCQ’da final öncesinde karşılaşmalar!

EMEA LCQ finalinin adı Team Liquid vs M3 Champions oldu!

EMEA LCQ

VALORANT Champions İstanbul’da mücadele etme biletini kapmak için son şans olan  Last Chance Qualifier yani LCQ’nun EMEA bölgesi turnuvasında finale bir gün kala birbirinden heyecanlı mücadeleler oynandı. EMEA bölgesini İstanbul’da yapılacak VALORANT Champions’ta Fnatic ve FPX ile birlikte temsil edecek takımın belirleneceği EMEA LCQ 6. gün karşılaşmalarında ilk olarak M3 Champions ve Team Liquid karşı karşıya geldi.

Daha önce bu turnuvada temsilcimiz BBL Esports karşısında galip gelen Team Liquid M3 Champions karşısında da güçlü bir başlangıç yaptı. İlk harita olan Breeze’de 13-8 galip gelen Team Liquid ikinci harita Bind’da ise bu performansı sürdüremedi. 13-8’lik skor ile M3 Champions skoru 1-1’e eşitleyerek karşılaşmayı Icebox haritasına taşıdı. Kıran kırana geçen, uzatmadan uzatmaya giden Icebox haritasından yüzü gülerek ayrılan taraf ise M3 Champions ekibi oldu. 18-16’lık skor ile M3 Champions adını LCQ EMEA finaline yazdırmayı başardı.

Günün ikinci karşılaşmasında ise G2 Esports ve OG LDN UDT ekipleri kozlarını paylaştı. İlk harita olan Bind’da 13-8 ile G2 skoru 1-0′a getirdi. Ardından oynanan ikinci harita Haven’da da bu başarıyı sürdüren G22-0 ile seriyi kazandı ve adını lower-bracket finaline yazdırdı.

Günün son ve turnuva finalistini belirleyecek karşılaşmasına ise Team Liquid G2 karşısına çıktı. Maça güçlü başlayan G2 13-10 ile Bind’da 1-0’lık skora ulaşırken Team Liquid bu skora Icebox haritasında 13-10 ile cevap verdi ve skoru 1-1’e getirdi. Son harita Haven’da ise üstün gelen taraf 13-8’lik skor ile Team Liquid oldu ve adını yarın oynanacak EMEA LCQ finaline yazdırdı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor