Connect with us

Espor

En azından bir Batı takımı, 2023 Dünya Şampiyonası çeyrek finallerine yükselecek

Dünya Şampiyonasını swiss aşamasında son düzlüklere yaklaşıyoruz.

Dünya Şampiyonası

2023 Dünya Şampiyonası İsviçre aşamasındaki üçüncü tur maçlarının tamamlanmasıyla, dördüncü tur için eşleşmeler yapıldı. Bu eşleşmeler, iki Avrupa ve Kuzey Amerika takımının karşılaşmasını içeriyor ve bunlardan birinin galibi çeyrek finallere yükselme hakkını elde edecek.

G2 Esports ve NRG, 2-1 grubundaki tek iki Batı takımı oldukları için, birbirleriyle karşılaşmak üzere seçildikten sonra Elemeler aşamasında bir seribaşı alacaklar. T1, Bilibili Gaming ile karşılaşacak ve LNG Esports, KT Rolster ile aynı grupta yer alacak.

1-2 derecelendirmeleri için, League of Legends El Clásico, Cloud9 ve Fnatic arasında hayatta kalma için BO3 serisi şeklinde gerçekleşecek. Diğer Avrupa takımı olan MAD Lions, Weibo Gaming ile karşılaşacak ve Dplus KIA, GAM Esports ile mücadele edecek.

Genel olarak, tüm altı maç farklı bölgelerden takımları içerecek, Dünya Şampiyonası 2023 İsviçre aşamasının dördüncü turunda “İç Savaşlar” gerçekleşmeyecek.

https://twitter.com/lolesports/status/1716427870078464092?ref_src

Üçüncü tur, JD Gaming ve Gen.G gibi ilk iki takımın 3-0 yaparak playoff’a gitmelerini gördü, ancak aynı zamanda ilk iki takımı da uğurladı. Team Liquid ve Team BDS, sırasıyla GAM ve DK’ya karşı aldıkları mağlubiyetlerin ardından turnuvadan elendiler.

Dünya Şampiyonası 2023 İsviçre aşamasında kalan tüm takımlar, yaklaşan karşılaşmaları için bolca antrenman yapma fırsatına sahip olacaklar, çünkü turnuva üç gün sonra geri dönüyor. İlk iki maç, C9’ün Fnatic’e karşı ve MAD’ın Weibo Gaming’e karşı mücadele edeceği maçlar, 26 Ekim Perşembe günü planlanmış durumda.


LoL’un yeni erkek grubu HEARTSTEEL, ‘PARANOIA’ adlı muhteşem çıkış single’ını yayınladı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor