Connect with us

Espor

ESEA MDL Season 29 Global Challenge turnuvasında şampiyon belli oldu

Dallas’ta düzenlenen ESEA MDL Season 29 Global Challenge turnuvasının şampiyonu belli oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Dallas şehrinde düzenlenen ESEA MDL Season 29 Global Challenge CS: GO turnuvasında şampiyon belli oldu.

Yarı finalde ABD ekibi Singularity’i mağlup eden Fransız 3DMAX, yarı finalde Avustralyalı Grayhound’u mağlup eden Polonya ekibi Kinguin ile finalde karşılaştı. bo3 formatında oynanan final serisi TSİ 01.55’de başladı. İlk harita Kinguin tarafından Nuke olarak belirlendi. İlk yarıyı 9-6 önde kapatan 3DMAX, ikinci yarıda da bu oyununu devam ettirdi ve maçtan 16-8 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren 3DMAX, ikinci harita olarak da Cache tercihinde bulundu. Bu haritanın ilk yarısında ise 8-7 Kinguin üstünlüğü vardı. İkinci yarıyı da önde götüren Kinguin maçtan 16-12 galip ayrıldı ve seriyi 1-1’e getirdi.

Final serisindeki son harita ise Dust2 idi. İlk yarıyı 12-3 önde kapatan 3DMAX, ikinci yarıya bu skorla çok rahat bir biçimde girdi. Kinguin ise sürpriz bir geri dönüş gerçekleştiremedi ve maç 16-5 3DMAX üstünlüğüyle sona erdi. Bu skorla birlikte seriyi 2-1 yapan 3DMAX, ESEA MDL Season 29 Global Challenge turnuvasında şampiyonluğunu ilan etti. Final serisine ise geçtiğimiz haftalarda G2’ya transfer olan Audric “JaCkz” Jug damgasını vurdu. 41 kez ölmesine karşın tam 70 kez öldüren JaCkz, seri sonunda 1.50 rating ile sıralamanın zirvesinde yer aldı.

https://twitter.com/3DMAXGaming/status/1072033152028291072

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor