Connect with us

LoL

Evil Geniuses, FlyQuest’i geçmeyi başardı!

Evil Geniuses, playofflarda FlyQuest’i geçmeyi başardı!

evil geniuses

Korona virüs sebebi ile çevrim içi şekilde gerçekleştirilen 2020 LCS Bahar Mevsimi playofflarında bir çok duraklatma ve bir o kadar çok takım savaşı sonrasında Evil Geniuses, FlyQuest‘i turnuvanın kaybedenler koluna itmeyi başardı!

İlk haftalarda istediği performansı gösteremeyen EG, kadrodaki oyuncular arasında sinerji kurmaya çalışırken zorluklar çekiyordu. Ligin ilk yarısını 6.sırada bitirmişlerdi. FlyQuest ise ilk haftalarda gayet iyi bir performansa sahipti ve ligin hep üst sıralarında yer alıyordu. Son haftalarda Evil Geniuses, oyuncuların arasında sağlam bir iletişim ve sarsılmaz bir oyun planıyla mevsimi Cloud9‘ın ardında ikinci olarak bitirmeyi başardı.

Serinin ilk iki maçı Evil Geniuses için gayet iyi geçti. Dünya Şampiyonu sıfatı da bulunan nişancıları Bang, Ezreal ve Kalista performansları ile takımını savaşlarda hep bir adım öteye taşıyan isim oldu. Hatta seriyi kazandıran isim kendisiydi desek yanlış olmaz.

İlginizi Çekebilir: LCS 2020 Bahar Mevsimi’nin en iyi beşlisi açıklandı

Üçüncü oyunda FlyQuest orta koridoru PowerOfEvil, ipleri eline alarak 9 skor toplamayı başardı. Oyun sonunda rakip şampiyonlara verdiği 40,000‘e yakın hasarla takımı tek başına sırtladı ve seriye ortak olma şansını takımına verdi.

Serinin son maçı, iki takım arasında sürekli gidip gelen bir mücadele oldu. FlyQuest’in bu oyunda oyuna dahil ettiği yedek üst koridor Solo‘nun iyi performansına rağmen takım EG’nin “backdoor” girişimini engelleyemedi ve seriyi 3-1 kaybetti.

Bu galibiyetle birlikte Evil Geniuses, Cloud9 ile 100 Thieves maçının galibini rakip olarak bekliyor. Diğer taraftan mağlup takım FlyQuest’in hala kaybeden kolundan yükselmek için şansı bulunuyor.

C9 vs 100T karşılaşmasını bu gece 23.00’da LCS Twitch kanalından izleyebilirsiniz!

Dignitas, Huni’ye takım araması için izin verdi

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL