Connect with us

Espor

Evil Geniuses, Premier Lig kulübü Wolves ile ortaklığını duyurdu!

Evil Geniuses , Premier Lig futbol kulübü Wolverhampton Wanderers ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Kuzey Amerika espor organizasyonu Evil Geniuses , Premier Lig futbol kulübü Wolverhampton Wanderers ile ortaklık yaptığını duyurdu.

Futbol kulübünün sahipleri Fosun Sports Group’un Evil Geniuses’a azınlık yatırımı yaptığı da ortaya çıktı . Yatırımın finansal detayları açıklanmadı.

Açıklamaya göre, ortaklığın Evil Geniuses’ın küresel pazarlara genişlemeye devam etmesini sağlaması bekleniyor. Bu, Wolves’un Asya pazarındaki uzmanlığını ve organizasyonun genişlemesini ilerletmek için yerel eğitim tesislerini kullanmayı içeriyor olacak.

Bir yatırım rakamı verilmemesine rağmen, Evil Geniuses’ın yatırım sonrası 255 milyon dolar üzerinden değerlendirildiği açıklandı.

Evil Geniuses’ın CEO’su Nicole LaPointe Jameson anlaşma hakkında şu sözlere yer verdi: “Değerlerimiz ve misyonumuzla uyumlu, köklü bir futbol kulübü ve güçlü bir spor ve eğlence markası olan Wolves ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Bu anlaşma, Evil Geniuses’ın Asya pazarlarına genişlemesine yardımcı olurken, aynı zamanda daha fazla birinci sınıf oyuncuyla sözleşme imzalamak ve yeni e-spor unvanlarına dönüşmek için yeni sermaye sağlayacak.”

Wolves’in ayrıca kendi özel espor takımı bulunuyor ve aktif olarak FIFA, Rocket League ve turnuvalarında yer alıyor.

Bu ortaklık hem Wolves hem de Evil Geniuses için çok büyük bir anlaşma. Wolves, son birkaç yıldır esporu benimsemiş bir futbol kulübü ve Evil Geniuses ile ortaklığı, takımın sektördeki hırsını adeta gözler önüne seriyor.


İlginizi Çekebilir:

FaZe Clan, Totino’s ile ortaklığını duyurdu!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor