Connect with us

Espor

fabFabulous: “tcl de oynayıp türklere ırkçılık yapabilen ilk insan galiba”

Giyuu’nun oyun içinde söylediklerine fabFabulous Twitter üzerinden tepki gösterdi.

fabFabulous: "tcl de oynayıp türklere ırkçılık yapabilen ilk insan galiba"

Dark Passage Esports Club Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımının üst koridor oyuncusu olarak mücadele eden Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya, 25 Haziran Cuma günü Twitter hesabı üzerinden oldukça ciddi bir iddiada bulundu.

Tecrübeli oyuncu attığı Tweet’te NASR Esports takımının 19 yaşındaki orta koridor oyuncusu Giyuu ile karşı karşıya geldiği bir LoL maçından sohbet görüntüsü paylaşarak, oyuncunun yıllardır toksik davrandığını ver ırkçılık yaptığını iddia ederken, “Ligimizde oynayabilen bu arkadaşı artık pistten almanın vakti sizce de gelmedi mi ?” dedi.

Açıklamasının devamında fabFabulous, “adam tcl de oynayıp türklere ırkçılık yapabilen ilk insan galiba” sözlerini kullanırken, paylaştığı ekran görüntüsünde herhangi bir ırkçılık olmadığına dikkat çekti.

Giyuu: “Olay için özür dilemek istiyorum”

Olayın diğer odak noktası Ahmad “Giyuu” Charif ise kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile aradaki sorunu büyütmeme yolunda bir adım attı. Yaptığı paylaşımda fabFabulous ile aralarında geçen olay için özür dileyen oyuncu, Fab’ın tek başında oyunda onu öldürdüğü için şaka amaçlı olarak bunları yazdığını fakat hakaret olduğunu söyledi.

Lübnanlı oyuncu attığı ikinci Tweet’te ise “Tıpkı lynxcerez’e nasıl davranmam gerektiği gibi ona da çok saygı duyuyorum ve ikisiyle de ilişkimi zedeleyecek bir şey denemem” sözlerini kullandı.

VFŞL’nin genç oyuncularından biri olan Giyuu, kariyerinde daha önce Team AURORA ve Beşiktaş Esports gibi takımlarda mücadele etmişti.


İlginizi Çekebilir:

Epic Games, toplam fiyatı 149 TL olan 2 oyunu ücretsiz yaptı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor