Connect with us

Espor

Ferit “wtcN” Karakaya: “Biz BBL’i kurduğumuz günden bu yana Avrupa’yı hayal ettik”

Ferit “wtcN” Karakaya ve Okan İlker Demirel, yeni sezon öncesi BBL Esports hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ferit "wtcN" Karakaya: "Burnum çok pis kokular alıyor"

Yeni VALORANT sezonu için hem takımlar tarafında hem de izleyiciler tarafında meraklı bekleyiş devam ediyor. Bu yıl VALORANT Champions Tour 2023 partner takımları arasında yer alan BBL Esports tarafında ise takımın kurucu ortaklarından yeni açıklamalar geldi.

Yapılan basın açıklamasında paylaşılan bilgilere göre 22 kişilik kadrosunu genişletmek isteyen BBL ekibi, farklı oyunlar içerisinde yer almayı planlarken, başarılarını Avrupa’da da sürdürmeyi amaçlıyor.

wtcN: “BBL’i kurduğumuz günden bu yana Avrupa’yı hayal ettik”

Takımın son durumu hakkında konuşan BBL Kurucu Ortağı Ferit “wtcN” Karakaya, “BBL olarak geçirdiğimiz her sezonda hem sportif hem de direktif anlamında organizasyonumuzu büyüttük. Geldiğimiz noktadaysa BBL bugün dünyanın en büyük VALORANT takımlarıyla aynı kulvarda mücadele edecek. Hepimiz için çok heyecan verici ve bir o kadar da zorlu bir yolculuğa çıkıyoruz. Kurduğumuz kadronun hem oyuncu hem koç hem de teknik ekip olarak çok uyumlu bir kimya oluşturduğunu görüyoruz. Biz BBL’i kurduğumuz günden bu yana Avrupa’yı hayal ettik. Hayalimizi hedefledik ve bu Türkiye’nin gerçeği oldu.” dedi.

Takımın güncel durumunu değerlendiren CEO Okan İlker Demirel ise açıklamasında, “Geleceğe yatırım yaptığımız oyuncularımız ve as kadroda yerini almak için avucunu kaşıyan yedeklerimiz bulunuyor. Bugüne kadar ulaştığımız en kalabalık kadromuzla transfer sürecine devam ediyoruz. Teknik ekibimiz ve oyuncularımızla yaptığımız fikir alışverişleri doğrultusunda yerli ve yabancı takımlarla transfer görüşmeleri yapıyoruz. Çok yakın zamanda bu konuya ilişkin önemli bir haber duyuracağız.” ifadelerini kullandı.

Okan İlker Demirel: “BBL yönetimini hiç görmediğiniz bir agresiflikte göreceksiniz”

Yönetime dair açıklamalarda da bulunan Demirel, “Aramızdan ayrılanlar, yeni katılanlar ve pozisyonu değişen arkadaşlarımız oldu. En önemlisi de makro sistemden mikro sisteme geçiş yaptık. Artık her branşın ayrı bir takım menajeri var. VALORANT’ı Eren’e emanet ettik. Oyuncularımızın ve teknik ekibimizin gelişimi noktasında sorumluluğu üstleniyor. Gaming Office’in yetersiz kalması sebebiyle Berlin dışında Türkiye’de de bir Gaming House için çalışmalara başladık. Heyecan değil, istek ve hırs var. Her şey bir an önce başlasın istiyoruz. BBL yönetimini hiç görmediğiniz bir agresiflikte göreceksiniz. Hamdık, piştik, bu yıl her yeri kendimizle beraber yakacağız.” dedi.

BBL Esports’un taraftarları hakkında ise Demirel, “İlk maçımızdan bu yana bizleri destekleyen devasa bir taraftara sahibiz. Galibiyetlerimizde ve mağlubiyetlerimizde daima arkamızda durdular. Her zaman altıncı oyuncu olarak takımımızı sırtlayan en büyük etken oldular. Taraftarımıza söyleyebileceğimiz en büyük mesaj şu: Henüz başlamadık. Başarılarımızla onları gururlandıracağız.” şeklinde konuştu.

wtcn: “Quti inanılmaz bir oyuncu ne görev verilirse yerine getiriyor”

Açıklamalar sonlanırken Ferit “wtcN” Karakaya ise BBL Esports VALORANT takımı oyuncusu Quti’nin takım içindeki yerine dikkat çekti. Karakaya şu ifadeleri kaydetti:

“Quti inanılmaz bir oyuncu ne görev verilirse yerine getiriyor. Şu an ana kadroyu bir arada tutan isim o, küçüğünden büyüğüne herkesin saygısını kazandı. Teknik ekibimizi büyütme hedefimizi daha önce vurgulamıştık. Önümüzdeki süreçte sonlanması için heyecanla çalıştığımız birçok gelişme var. Bunları duyurmak için sabırsızlanıyoruz.”


İlginizi Çekebilir: VALORANT Flashback 2022 duyurusu yapıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor