Connect with us

Espor

FF VALORANT koçu Mavera, Twitch Bit olayı hakkında açıklama yaptı

Mavera Twitch Bit olayı kapsamında yaşadıklarını kendi açısından anlattı.

FF VALORANT koçu Mavera, Twitch Bit olayı hakkında açıklama yaptı

En son 8 Ocak Cumartesi günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen operasyon kapsamında gerçekleşen ilk tutuklamalar ile gündemimize gelen Twitch Bit olayı hakkında beklenmeyen bir açıklama geldi. Fire Flux Esports takımının VALORANT koçlarından Erim “Mavera” Şaşal, Twitch Bit olayı hakkında detaylı bir açıklama yaptı.

17 Ocak Pazartesi gününün akşam saatlerinde Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Mavera, bu zamana kadar Türkiye Cumhuriyeti adaletine güvendiği için bir açıklama yapmadığını belirtirken, bu açıklama kararını alma nedenini “Başarılarımızı gölgelemek amacıyla, şansım üzerinden kulübüme yapılan saldırıları yersiz bulduğum için kısa bir açıklama yapma zorunluluğu hissettim.” sözleri ile açıkladı.

Fire Flux ekibine süreci titiz yönettikleri için teşekkür eden koç, ilk kez Twitch partnerliğinin alındığında gerekli süreci başlattığını, resmi işlemlerin eylül ayında başladığını ve Twitch’ten detaylı bilgi talep ettiğini dile getirirken, Twitch’ten şüpheli gördükleri ödemeleri kendine bildirmelerini istediğini ve hesabına gelen tüm parayı iade etmek istediğini Twitch’e ekim ayının başında ilettiğini belirtti.

Mavera: “Araştırma yapılmasını isteyen tahmin ediyorum ülkedeki ilk kişiydim”

Açıklamasının devamında Twitch’ten bilgi alamadığını belirten Erim “Mavera” Şaşal, Siber Suçlarla Mücadele’de görevli kişilere sözlü olarak danıştığını ve önerilerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduğunu ve iddiaların araştırılmasını istediğini belirtirken, şöyle devam etti:

“Bu konuda devletin resmi kurumu olan Cumhuriyet Savcılığına başvurarak araştırma yapılmasını isteyen tahmin ediyorum ülkedeki ilk kişiydim. Şüpheli bir durum tespit edilmesi durumunda hesabıma Twitch’ten gelen paranın bankada durduğunu, hiç dokunmadığımı, savcılığının onayıyla her an iade edebileceğimi yaptığım başvuruda bildirdim. 9 Kasım 2021’de Cumhuriyet Başsavcılığı suçsuz olduğum için ve konunun cezai bir konu olmadığı tespitiyle soruşturmaya yer olmadığına dair karar verdi.”

Açıklamasının sonunda Twitch Bit olayı ile alakalı devam eden hiçbir soruşturmada adının geçmediğini dile getiren Mavera, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen soruşturmaya yer olmadığına dair kararın yer aldığı belgeyi de paylaştı.


İlginizi Çekebilir:

Twitch Bit operasyonunda ilk tutuklamalar gerçekleşti

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor